CHANCE liga - so 25. 11. 2023
24. kolo
Znojmo
3:4p
1:0, 2:1, 0:2 - 0:1
Vsetín
14'
1/3
36'
40'
2/3
27'
45'
57'

Statečný boj proti favoritovi přinesl Znojmu bod

Souboj s jedním z favoritů soutěže ze Vsetína dlouho vyzníval pro Orly příznivě. Na úvodní trefu Berky hosté odpověděli, v závěru druhé třetiny se ale po brankách Svobody a Jenyše dostali domácí do dvougólového vedení. Jenže hosté nesložili zbraně, ve třetí části vyrovnali skóre a půl minuty před koncem prodloužení rozhodli atraktivní zápas se spoustou šancí pro sebe.

Na znojemském stadionu se před dvěma tisícovkami diváků odehrála dramatická bitva celků z opačných pólů tabulky. Valaši přijížděli na jih Moravy jako favorité a v úvodních minutách byli také nebezpečnější. Grohovu pozornost brzy prověřili Erik Hrňa, z prostoru před brankovištěm nebezpečně dorážel Jonák, ale domácí defenzíva dokázala útokům odolávat. Orli se postupně zvedali a začali častěji podnikat nájezdy před gólmana Romančíka. Výrazně jim k tomu pomohl také první dvouminutový trest v utkání a následná přesilovka, v níž to zavánělo přesnou trefou po kombinaci útočného tria Hruška-Svoboda-Matuš. Co se nepovedlo nejzkušenějším borcům ve znojemských barvách, zvládli ještě na konci početní výhody jejich kolegové. Bartkovu střelu z první z vrcholu kruhu tečoval Marek Berka a Romančík se jen bezmocně ohlédl za svá záda.

V závěru třetiny si vyzkoušeli přesilu na ledě i hosté. A přestože dlouho kombinovali před Grohovou svatyní, znojemská defenzíva v čele se svým gólmanem nekapitulovala. Do kabin tak Orli odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Jihomoravané vlétli neohroženě i do druhé periody a krátce po návratu na led mohl navýšit vedení svých barev Lukáš Adámek, krátce po něm prověřil vsetínského gólmana po individuální akci i Sklenář. Orlí tlak ale zabrzdil další trest, který tentokrát Valaši beze zbytku využili. A znovu byla v akci šikovná teč před gólmanem. Groha tímto způsobem překonal Jan Kern. Hosté po vyrovnání převzali iniciativu a stali se lepším týmem. Velmi jim ale uškodila situace z 32. minuty zápasu, kdy byla hra na několik minut přerušena kvůli potyčce fanoušků s pořadateli.

Když se duel znovu rozjel, začali kousat domácí. A brzy to přineslo své ovoce. Tomáš Svoboda dostal po rozebrání vsetínské obrany ideální pobídku k tyčce, kterou prostě nešlo nevyužít. Zakončit do prázdné klece bylo pro nejproduktivnějšího hráče Orlů lahůdkou. Znojemskou euforii ještě podpořil v poslední minutě prostředního dějství Pavel Jenyš, jenž zůstal zapomenutý před Romančíkovou svatyní a po přihrávce Hrušky rozjásal tribuny potřetí.

Dvougólový náskok domácích vzal za své již ve 45. minutě. Tomáš Jandus se prohnal kolem znojemské obrany a Groh nestačil zareagovat. Orli mohli vzápětí kontrovat v početní výhodě, ale ta tentokrát patřila do kategorie těch méně povedených. Stav 3:2 tak na časomíře svítil velice dlouho a napínavá bitva pokračovala. Rozhodnout mohl Sklenář, ale ve vyložené šanci minul bránu Vsetína. A poměrně brzy přišel také trest. Hosté profitovali z přesilovky, v níž se sice Znojmo dlouho úspěšně bránilo, v jejím samotném závěru ale Pavel Klhůfek využil skrumáže před klecí Groha, dostal se k volnému puku a nekompromisně jej poslal do sítě. Do konce zápasu zbývaly necelé čtyři minuty.

A ty se nesly v hodně nervózním duchu. Valaši byli samozřejmě na koni a měli více ze hry, naopak Orli se dostali do útlumu. Diváky zvedla ze sedaček bitka Sklenáře s Jandusem, za kterou oba borci vyfasovali pětiminutový trest. Skóre 3:3 však zůstalo neměnné, a na řadu se tak dostalo prodloužení. V něm si vypracovali velké šance hokejisté na obou stranách kluziště, za Grohem zazněla po Robově ráně i tyčka. Luboš Rob ale utkání přeci jen rozhodl v poslední minutě nastaveného času. Po vyhraném vhazování zůstal osamocený před znojemskou klecí, položil si Groha a přehodil puk přes jeho beton. Dva body si tak nakonec odváží hosté, jeden zůstává ve Znojmě.


Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): V první řadě bych chtěl vyzdvihnout diváckou kulisu. Bohužel pro nás je to ztráta dvou bodů. První dvě třetiny jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem a odehráli jsme je tak, jak se má. Ve třetí třetině se najednou zase vrátily obavy vyhrát utkání. To nás nejvíce trápí. Poztráceli jsme zbytečně spoustu kotoučů a tento kvalitní soupeř toho využil. Každé utkání je pro nás důležité. Musíme se podívat na video, rychle zapomenout na nevydařenou třetí část zápasu a vrátit se k výkonu z prvních dvou třetin.

Luboš Rob (asistent trenéra VHK Vsetín): Neměli jsme špatný začátek utkání. Zápas se hrál v dobrém tempu. Znojmo čekalo na nějakou naši chybu, my ji udělali a oni ji jen potrestali. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme dál pokračovat a přelomit to. Myslím si, že jsme v poslední části byli lepším týmem a ty góly si zasloužili.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
87 Marek Berka 1 0 0 1 0 0
74 Pavel Jenyš 1 1 0 2 0 0
23 Tomáš Svoboda 1 0 0 1 0 0
10 Lukáš Adámek 0 0 0 0 0 0
71 Jan Bartko 0 1 0 1 0 0
93 Petr Beránek 0 0 0 0 0 0
16 Daniel Bukač 0 0 0 0 1 0
20 Patrik Čermák 0 0 0 0 0 0
57 Jan Hruška 0 1 0 1 0 2
47 Jakub Jenáček 0 0 0 0 -1 0
96 Anton Karlsson 0 0 0 0 -1 0
94 Erik Mareš 0 0 0 0 1 2
12 Jakub Masař 0 0 0 0 0 0
53 Radim Matuš 0 1 0 1 -1 2
9 Jiří Remta 0 0 0 0 0 0
72 Jan Sedláček 0 0 0 0 0 0
66 Dominik Sklenář 0 0 0 0 0 5
21 Dominik Tejnor 0 0 0 0 -1 0
13 Jan Zahradníček 0 1 0 1 -1 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
98 Dominik Groh 64 35 4 31 88.6 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER