47'
51'
55'

V generálce na play-off si Orli hravě poradili s Havířovem

Na znojemském ledě začalo být velmi brzy jasné, kdo se stane pánem utkání. Orli otevřeli skóre již v sedmé minutě a po první siréně svítilo na časomíře výmluvné skóre 4:0. Domácí i v dalším průběhu duelu navyšovali své vedení, Havířov dokázal ve třetí třetině již jen korigovat.

Znojemští se krátce po úvodním vhazování usadili v útočném pásmu a několika pěknými kombinacemi prověřili jak havířovskou defenzívu, tak gólmana Štipčáka. V sedmé minutě už ale obranný val soupeře padl. Tomáš Svoboda obdržel kotouč do mezikruží, šikovnou kličkou obelstil Štipčáka a s přehledem zavěsil do odkryté části brány. Neuběhly ani tři minuty, Orli dostali výhodu početní převahy, kterou rychle využili. Ideální pas od Jana Hrušky opět do prostoru mezi kruhy proměnil svižnou ránou z první Marek Špaček. Nadvláda domácích byla jasně patrná, Azet sice dokázal zahrozit z rychlých brejkových situacích, s těmi si ale obrana Znojma i gólman Groh bez větších obtíží poradili.

V závěru třetiny tak přišlo další navýšení průběžného vedení Jihomoravanů. Po střele od modré čáry se před moravskoslezskou svatyní nejrychleji zorientoval Lukáš Adámek a vyražený kotouč zametl za záda Štipčáka. V čase 16:05 se tribuny radovaly počtvrté. Střelu Davida Stránského tečoval ve vzduchu Patrik Čermák a puk doplachtil mezi tři tyče.

Ani v prostředním dějství nenechali Orli své příznivce čekat na gól dlouho. Pátá trefa přišla v přesilovce, z níž časomíra ukrojila pouhých pět vteřin a Martin Šťovíček tvrdou ránou z kruhu téměř protrhl síť havířovské brány. Před polovinou utkání měli i hosté možnost vyzkoušet si početní převahu, tu ale zvládlo Znojmo skvěle odbránit a Groh musel zasahovat jen proti lehkému nahození Mrowiece od modré čáry. Trochu klidnější pasáž zápasu narušil bleskovou individuální akcí Adámek, jenž však při zakončení přestřelil klec AZetu. Vzrušení na ledě i na tribunách vyvolala šarvátka Sklenáře s Mrvou, po níž se začalo mezi hráči řádně přiostřovat. Gólově už týmy vyšly naprázdno.

V závěrečné periodě se chvíli čekalo na probuzení střelců. To se odehrálo nejdříve na straně Havířova, který díky Matouši Ćmielovi umazal nulu na své straně skóre. Poté přišly dvě silné chvilky navrátilců do sestavy Znojma. Nejdříve se po individuální akci prosadil bekhendem Tomáš Svoboda, o chvíli později jej napodobil jeho parťák z útoku Jan Hruška. Ani hosté ale ještě neřekli poslední slovo. Nepokrytý David Pastor poslal za Grohova záda střelu z ostrého úhlu a znojemský gólman musel lovit kotouč ze své sítě.

Havířovští si ve třetí třetině vysloužili i třetí trefu do jihomoravské klece. V přesilovce se prosadil přesnou tečí Jiří Tvrdý. Orli už si ale poslední minuty duelu pohlídali, navíc osmý gól vsítil po přesné střele z kruhu Petr Beránek. Po výhře 8:3 si tak dokráčeli i ve svém posledním představení v základní části ke třem bodům.

Jiří Beroun

V první třetině jsme hráli suprově, výbornej pohyb, chodily nám puky do brány, tlak do branky, využitá přesilovka, taky konečně se to povedlo. Pak už ten zápas začal plynout, musíme se naučit pracovat v emocích. Trošku mě mrzelo, že jsme dostali tři góly, což by se nám stávat nemělo, musíme si to víc pohlídat a větší zodpovědnost pro tým.

Robin Pavlas (Havířov)

Věděli jsme, že Znojmo má kvalitu, mají hráče, kteří Pardubicím zachránili první ligu a ti dnes nastoupili proti nám. Zvolili jsme na to taktiku, která však po deseti minutách ztroskotala, mysleli jsme, že můžeme se Znojmem hrát vyrovnanou partii. My jsme rádi, že jsem ten zápas zvládli, protože jsme těžko lepili sestavu, ale Znojmo zaslouženě vyhrálo.