Orli uzavřou základní část duelem s Havířovem

Naši soupeři
PÁ 3. 3. 2023
Více jak pět měsíců bojovali znojemští hokejisté na druholigových kluzištích a odehráli celkem třicet devět zápasů. Už jen jedno utkání tedy zbývá do startu vyřazovacích bojů, ke kterým tým i fanoušci vzhlíží od startu ročníku. Poslední test před vyvrcholením sezony tak obstará sobotní střetnutí s Havířovem, úvodní buly v Nevoga aréně bude vhozeno v 17:30.

Havířovští bojují o umístění v TOP 4, která zajišťuje týmu výhodu startu play-off v domácím prostředí. K jistotě „nejlepší čtyřky“ chybí AZetu jeden bodík, který potřebuje získat ze svých zbylých dvou zápasů – buď právě se Znojmem, nebo v posledním utkání základní části s Hodonínem. Případně musí spoléhat na zaváhání svého pronásledovatele z Havlíčkova Brodu.

Lídrem produktivity Havířova je Petr Antoníček s pětatřiceti body (19 + 16), dvojici brankářů tvoří Martin Šindelka a Marek Štipčák, jenž dostává v brankovišti více prostoru a také co se týče statistik je v číslech třetí za suverénní znojemskou dvojicí gólmanů.

Havířov je jedním ze čtyř týmů, kterým se během ligové sezony podařilo Orlům sebrat alespoň bod – stalo se tak na konci ledna a AZ prohrál s Jihomoravany 3:4 až po prodloužení. Ve zbylých dvou vzájemných zápasech dominovalo Znojmo a zvítězilo 5:1 a 8:3.

Znojemští hokejisté po dlouhých peripetiích nastoupili do středečního utkání s Hodonínem v téměř kompletní sestavě, i s navrátilci Tomášem Svobodou a Janem Hruškou. Mimo hru zůstali jen útočníci Ondřej Svoboda a Jakub Köver. A bylo znát, že mužstvu chutná hrát zase pohromadě. I osm vstřelených gólů do sítě soupeře mluví za vše. „Jsme rádi, že je tým už téměř kompletní a začíná se sehrávat dohromady, protože nás čeká to nejlepší,“ nechal se po utkání slyšet kouč Tomáš Jakeš.

Týmové produktivitě vládne s velkým náskokem Martin Šťovíček (35 + 33), rovněž nejlepší střelec druhé ligy. S odstupem se za bodovým králem východní skupiny pohybují Lukáš Adámek (17 + 38) a také znojemský odchovanec Marek Špaček (21 + 32), který promluvil o blížícím se utkání s Havířovem. „Připravíme se jako na každý zápas. Havířov je silný soupeř a my do toho dáme zase všechno. Blíží se nejdůležitější fáze sezony, na kterou celou dobu čekáme, musíme se na to připravit,“ ví Špaček.

Znojmo jako vítěz základní části odstartuje play-off soubojem s osmým týmem ligové tabulky. O tom, kdo bude chtít Orly potrápit v prvním kole vyřazovací části soutěže, rozhodnou poslední dvě kola – sobotní a středeční, v němž mají svěřenci hlavního kouče Jiřího Berouna již volný los. O soupeři se tedy rozhodne zřejmě až ve středu, mezi kandidáty jsou momentálně osmý Hodonín, ale také Opava a Nový Jičín.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:František Held
Čároví rozhodčí:Kamila Smetková, Dominik Viskot

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Tejnor (A), Mareš, Sedláček, Stránský, Jenáček, Kloz, Zukal, Remta – Sklenář, Hruška (A), Kotrba, T. Svoboda, Čermák, Beránek, Nižnikov, Špaček, Adámek, Šťovíček, Pigl.
AZ Havířov:Šindelka (46. Štipčák) – Kolarz (C), Havlík, Kunc, Mrowiec, Hudec, Kuboš, Dudáš (A) – Kratochvil, Spratek, Tvrdý, Zdeněk, Pastor, Mrva (A), Antoníček, Ćmiel, Apolenář, Pavlík, Pawliczek, Haas.
NEWSLETTER