22'
2/3
23'

Start jako hrom a tři body Kujawinského přinesly Orlům další výhru

Orli se v zápase s Linzem dostali do rychlého dvougólového vedení, které si bedlivě střežili až závěrečné sirény. Třemi body se prosadila nová akvizice ve znojemském dresu Ryan Kujawinski.

Znojmo do zápasu vstoupilo dvěma slepenými góly. Ve čtvrté minutě minutě tečoval McPhersonovu střelu od modré za Ouzasova záda Marek Kalus. Další puk nasměroval ze hostujícího brankáře Ryan Kujawinski, a tak v prvním zápase za Znojmo v čase 4:01 měl na svém kontě již dva body. Jeden za asistenci a druhý za gól. V polovině periody se po Lassilově chybě dostal do velké šance jeden z hostů, nedokázal ale přesně zacílit odkryté znojemské brankoviště.

Ve dvaadvacáté minutě vyrazil Ouzas Hlavovu střelu přímo před sebe rovnou na hůl Ryana Kujawinského, kanadský centr opět nezaváhal a uklidil kotouč do odkryté branky. Následovala přesilová hra hostů, v té se po deseti vteřinách po Leblerově přihrávce prosadil Andreas Kristler. Ke konci třetiny se dostal do velké šance z předbrankového prostoru ještě Woger, Lassila ale byl se svou lapačkou připravený a nenechal se překvapit.

V polovině třetí periody se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho. O chvíli později přišla šance na druhé straně, McPherson našel před bránou volného Kujawinského, ten ale z první bránu netrefil. Čtyři minuty před koncem padla branka za záda znojemského brankáře, hosté jí ale docílili až po odpískání, a tak platit nemohla. Linz to zkoušel ještě v šesti, znojemský celek však překonat nedokázal.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Hráli jsme velice dobře. Prvních patnáct minut jsme soupeře nepustili vůbec k ničemu. Mužstvo podalo soustředěný výkon a splnilo to, co jsme po něm chtěli. Sebevědomí nám zápas od zápasu roste. Ukázalo se, že kluci chtějí a nenechají si ten náskok vzít. Jak jsem již několikrát říkal, všechno se odvíjí od výborného Lassily v brance.