Orlí křídla nabírají rychlost, smetou i Linz?

Naši soupeři
SO 17. 11. 2018
Vítězně naladění znojemští hokejisté pošilhávají po dalším skalpu soupeře. Na domácím ledě na ně ale nečeká žádná snadná rutina, přijíždí loňský semifinalista ligy z Linze. Utkání startuje v neděli v 17:30.
» Hvězda soupeře
Corey Locke, největší ofenzivní zbraň Linze

Černá křídla z Linze se vrátila po páteční výhře nad Salzburgem na šesté místo, tedy do horní poloviny soutěžní tabulky. Vyrovnané utkání dokázali hráči v modročerných dresech získat až v dramatické koncovce, kdy si pojistili cennou výhru. V plné parádě také předvedli svou zbraň - přesilové hry. Také v pátek se radovali ve dvou z nich. Je tedy více než jasné, na jaké herní situace si musí dávat Orli v měření s tímto rivalem největší pozor. Jen doplňme, že i znojemští hráči se umí v přesilovkách otáčet – v úterním utkání s Villachem skórovali v převaze hned třikrát!

V letošním ročníku půjde již o druhé vzájemné střetnutí obou celků. V tom prvním na konci září se Orli vydali do Linze, kde sice ve druhé minutě otevřel skóre Anthony Luciani, v dalším průběhu hry už ale přesně mířili jen domácí, kteří zvítězili 3:1. V bráně týmu z Horních Rakous si připsal pětatřicet úspěšných zákroků David Kickert. Větší porci minut mezi třemi tyčemi Linze ale polyká přeci jen o něco zkušenější Michael Ouzas.

Znojemští hráči se nachází ve své prozatím nejúspěšnější fázi ligového ročníku. Tři výhry v řadě vyšvihly tým na průběžnou osmou příčku. Orly tak v lepšících se výkonech nezastavila ani tak trochu nešťastně načasovaná reprezentační přestávka. Také hlavní kouč Miroslav Fryčer byl po úterní výhře nad Villachem optimistický: „Doufám, že se ta série protáhne a že kluci budou hrát proti Linzi stejně jako v úterý. Do neděle je zatím dostatek času, takže si opět odpočineme. Jestli budeme hrát na tři nebo na čtyři pětky, zatím těžko říct.“

Fanoušci už se také mohou těšit na novou posilu orlích řad. V zápase by se měl představit kanadský centr Ryan Kujawinski, jenž se k týmu připojil v sobotu. Více informací v článku zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
46 20 18 5 3 171:143

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 8. 6.
body 21 29
aktuální forma Znojmo – Villach 5:4
Vídeň – Znojmo 3:9
Znojmo – Dornbirn 4:1
Linz – Salzburg 4:2
Klagenfurt – Linz 4:2
Linz – Dornbirn 5:2
nejproduktivnější hráč Charles Stretch, 17 bodů (4 + 13)
Marek Kalus, 17 bodů (7 + 10)
Corey Locke, 18 bodů (8 + 10)
nejproduktivnější obránce Adam Sedlák, 11 bodů (2 + 9) Jonathan D´Aversa, 10 bodů (3 + 7)
brankář Teemu Lassila (91,3 %) Michael Ouzas (91,3 %)
využití přesilovek 19,4 % 16,4 %
úspěšnost oslabení 81,9 % 88,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, # Gruber
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #76 Matjaz Hribar

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Kruckovyč, Tejnor, Šnajnar – Kalus, Stretch, Hlava – Špaček, Novák, Luciani – Němec, Matuš, McPherson – Bulín.
Ouzas – Altmann, D´Aversa, Rutkowski, Kapstad, Brocklehurst, Marzka, Freunschlag, Kragl – Davies, Locke, DaSilva – Lebler, Schofield, Umicevic – Kristler, Kearns, Woger – Ober, Brucker, Gaffal.
NEWSLETTER