2/3
53'
54'

Pět branek a čistý štít, Orli deklasovali Velké Meziříčí

Znojmo otevřelo gólový účet poměrně rychle, ovšem na další branky si museli fanoušci počkat. Ty přišly až ve druhé polovině utkání, domácí nejprve zvýšili náskok a do konce prostřední třetiny přidali ještě jeden zásah. V závěrečné části pak dalšími dvěma góly stav kosmeticky upravili, soupeři naopak nedovolili skórovat ani jednou.

Utkání celků z protipólů ligové tabulky odstartovalo dle předpokladů rychlým gólem Orlů. Ti umazali nulu na své straně skóre již na startu šesté minuty, kdy Erik Mareš střelou z mezikruží do horního růžku meziříčské svatyně rozjásal tribuny. Znojemští mohli záhy potvrdit své vedení, ale v početní výhodě neuspěli. I nadále to však byli domácí, kteří diktovali tempo hry a několikrát se dostali i do slibných přečíslení. Ve vlastním oslabení pak pelášil na bránu Slavíčka útočník Špaček, kterého ale pozorný gólman hostů vychytal. V závěru třetiny byl po zákroku na Sklenáře poslán předčasně do sprch kapitán Velkého Meziříčí Ambrož a Znojmo mělo k dispozici pětiminutovou přesilovku. Tu v první třetině využít nedokázalo, její menší část si tak ještě přeneslo do prostředního dějství.

Ani v něm se však Orlům nepodařilo protrhnout mizérii přesilových her. Navíc už se v další části muselo obejít bez zraněného Dominika Sklenáře. Tempo utkání postupně zcela opadlo a hra se přelévala z jedné poloviny kluziště na druhé a gólových šancí bylo jako šafránu. O vyrovnání se pokoušel na straně hostů Trnka, jeho zakončení s velkou dávkou štěstí pro domácí jen prošlo kolem vzdálenější tyče. V polovině duelu se v krátkém sledu vylučovalo na obou stranách, což více sedlo domácím. V situaci čtyři na čtyři dostal před brankovištěm dostatek prostoru Martin Šťovíček, jenž šikovně tečoval přesnou přihrávku až do meziříčské sítě. Orli lehce sešlápli plyn a v závěru třetiny ještě přidali třetí přesnou trefu. Konkrétně Marek Špaček přejel s pukem na holi útočnou modrou a z kruhu poslal švihem kotouč mezi tři tyče.

Třetí část nabídla znojemským hokejistům dlouhou výhodu pět na tři. Ta se sice z velké části odvíjela před klecí Slavíčka, avšak pokusy Nižnikova i Špačka se minuly účinkem. Další dlouhé minuty plynuly bez velkého vzrušení, o pohlednou akci jsme prakticky nezavadili. Prokřehlé diváky na tribunách tak mohl trochu zahřát až v 53. minutě Kirill Nižnikov, jenž zametl Slavíčkem vyražený kotouč za brankovou čáru. Ještě ani nedozněly oslavy čtvrtého gólu a už se rozezněly sirény popáté. Dominik Tejnor si najel s pukem na vrchol kruhu a přesnou ránou propálil maskovaného muže Velkého Meziříčí. Znojemští si tak připsali po výhře 5:0 další tři body do ligové tabulky.

Jiří Beroun (Znojmo):

V první třetině jsme nevyužili samostatné úniky a šance které jsme měli. Pořád nás trápí rozsáhlá marodka, které se nemůžeme zbavit. Jeden den už to vypadá nadějně a druhý den je zase všechno jinak. Ale to nás neomlouvá. Na tréninku pořád rozebíráme věci, které chceme přenést do hry, ale stále se nám to nedaří. Systém máme zažitý, ale pořád to hrajeme jinak než chceme.

Štěpán Oberreiter (Velké Meziříčí):

První třetina z naší strany byla dobrá. Hráli jsme to, co jsme potřebovali, ale bohužel jsme dostali rychle gól. Ve druhé třetině jsme se snažili o vyrovnání, ale bohužel rozhodla naše individuální chyba a dostali jsme další gól. Znojmo je zkušený tým a dokáže si výsledek pohlídat. Ve třetí třetině jsme s tím chtěli zkusit ještě něco udělat, ale výborně je podržel gólman. Celkový průběh utkání byl vyrovnaný. Chtěli jsme využít toho, že jsme měli čtyři lajny, ale po vyloučení obránce do konce utkání a zranění, jsme museli také hrát pouze na 3 lajny.