Ondřej Svoboda: Jsme rádi, že dostáváme hodně prostoru

Rozhovory
ČT 9. 2. 2023
Jednadvacetiletý znojemský odchovanec Ondřej Svoboda společně s jeho spoluhráči momentálně dostávají na ledě více prostoru kvůli rozsáhle marodce týmu. K výhře nad Velkým Meziříčím přispěl dvěma asistencemi a prokázal tak, že i mladíci mohou táhnout mužstvo k úspěchům. Do play-off si všichni přejí co nejvíce hráčů na ledě.

Jak hodnotíte zápas s Velkým Meziříčím?

Vyhráli jsme za tři body, ale chyběly nám věci, které ovlivňují, jak ten zápas vypadá. Před zápasem jsme si řekli, jak budeme hrát, ale to se nám bohužel v některých situacích moc nedařilo.

Chybí vám klíčový hráči, hrajete jen na tři lajny. Jak se vám hraje, když máte více prostoru ve hře?

Určitě jsem rád, že dostávám více času ve hře. Snažím se každé střídání podat co nejlepší výkon a zároveň si to užít. Konečně jsem měl i trošku štěstí a připsal si dvě asistence. A myslím si, že to můžu říct i za ostatní kluky, všichni jsme rádi za to, že máme příležitost ukázat co v nás je a být lepší a lepší. Ale na play-off by bylo lepší, kdybychom síly rozložili klidně do čtyř útoků.

Další zápas budete hrát s Novým Jičínem, který bojuje o postup play-off. Jaký čekáte zápas?

Venku se hraje vždycky hůř než doma. Ale zase se budeme snažit podat co nejlepší výkon. A snad dokážeme přenést i ty potřebné věci, které si ukazujeme na tréninku.

V kabině máte hodně mladý kolektiv hráčů, jak se mezi nimi cítíš?

Poslední čtyři roky jsem tady byl nejmladší hráč já, takže jsem rád, že jsou tady konečně i mladší kluci (smích). Se vším si vzájemně pomáháme a jsme super parta.

Sledujete potencionální soupeře pro play-off, nebo to neřešíte?

Trenéři sledují nějaké zápasy z druhé skupiny, studují jejich taktiku a systém hry. Jinak my se s kluky podíváme třeba jen na tabulku a víc to zatím neřešíme.

NEWSLETTER