27'
43'
55'

Pátá výhra! Orli přestříleli Opavu

Znojemští hokejisté si připsali tři body i v pátém utkání sezóny. Nad Opavou vedli od samotného začátku, bojující hosté ale dokázali udržet zápas dramatický, když hned čtyřikrát snížili na rozdíl jediné branky. Orli si ale vítězství pohlídali. Dvě branky vstřelil Petr Beránek, tři body zaznamenala nová posila Mikko Vainonen.

Zápas před prázdnými tribunami začali lépe Orli a už po necelých dvou minutách vybídl Rudovský k trefě do odkryté branky Petra Beránka. Ve 14. minutě zvýšil na 2:0 po pěkné kombinaci a přihrávce Svobody volný Anthony Luciani mezi kruhy. Poté se připomněli hosté, Bohumil Herman se individuálně prosadil ve znojemském brankovišti a překonal brankáře Groha. Ještě do pauzy ale navrátil dvougólové vedení na znojemské hole Mikko Vainonen trefou do horního rohu branky.

Dvě vyloučení Orlů krátce po sobě dali Opavským po přestávce příležitost ke snížení, kterou v samotném závěru zužitkoval po Štindlově pasu Petr Chalupa. Ani jeden tým nedokázal využít další početní výhody, až čtyři minuty před koncem třetiny se podruhé v zápase prosadil Petr Beránek tvrdou střelou skrz Hasalovu výstroj.

Vstup do třetí části vyšel lépe hostům, chybu ve znojemské rozehrávce potrestal z brejku opět Bohumil Herman. Už o minutu a půl později ale pohotový Michal Kvasnica na druhé straně dorazil Vainonenovu střelu a zvýšil na 5:3. Nebylo ale rozhodnuto. Necelých šest minut před koncem se prosadil Lukáš Peterka a Opavě mohla v závěrečném tlaku pomoci i přesilovka. Místo tlaku ale ujeli do samostatného úniku Havlík se střelcem Anthonym Lucianim a definitivně pečetili znojemské vítězství, poslední před nucenou, minimálně dvoutýdenní pauzou.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Historie se nebude ptát na náš výkon. Soupeř byl motivovaný a kousal. Z naší strany bychom si představovali možná trochu lepší výkon. Získali jsme ale vítězství a tři body, to je důležité.

Aleš Tomášek (Opava): Je vidět, že má Znojmo kvalitní mužstvo. Nejsem si úplně jistý, jestli Orli hráli na sto deset procent, ale my jsme překvapili, dobře jsme hráli ve středním pásmu. Rozhodly přesilovky, my jsme v nich své šance neproměnili, naopak u domácích byla vidět kvalita přesilovek. Podali jsme ale dobrý výkon.