4'
29'
33'

Osm tref vystřelilo Znojmo k vítězství

Znojemští hráči v poklidu dokráčeli k vítězství nad Havířovem. Ten sice brzy vedl, ale Orli v první i druhé třetině nasázeli soupeři čtyři góly, a vypracovali si tak rozhodující náskok. Pěti body se na vítězství podílel Jan Hruška, čtyřmi Tomáš Svoboda.

Orli si hned zkraje utkání vyzkoušeli početní výhodu, kterou sice sehráli ve svém útočném pásmu a donutili gólmana Šindelku k několika zákrokům, k otevření skóre to však nestačilo. Naopak na druhé straně ledové plochy se gólově zadařilo hned z první vážnější šance. Martin Dudáš měl v mezikruží dostatek prostoru, aby prostřelil Groha. Znojemským trvalo jen pár minut, aby zareagovali. Erik Mareš se napřáhl kousek za vrcholem kruhu a kotouč propadl brankáři do sítě. Domácí sešlápli pedál až na konci třetiny a výrazně jim k tomu dopomohly fauly soupeře. Přesilovkovým gólem otevřel střeleckou kanonádu Jan Hruška. O půl minuty později rozburácel tribuny střelou zpoza obránce Lukáš Adámek. A osmdesát vteřin před sirénou proměnil další početní výhodu Kirill Nižnikov.

Hodně ubojované prostřední dějství nenabízelo příliš oku lahodící podívané ani gólových šancí. Znojemští byli více na puku, snažili se tvořit hru, ale soupeř jejich útoky odrážel. Navíc se mu podařilo z ojedinělé akce skórovat. Petr Antoníček střelou pod horní tyčku Grohovy svatyně snížil na 2:4. Krátce po polovině utkání přišlo hned několik posunů ve skóre. Nejdříve po přečíslení dva na jednoho zametl kotouč mezi betony Štipčáka Lukáš Adámek. Z protiakce se dočkal dalšího snížení Havířov, konkrétně Daniel Spratek doklepl odražený kotouč za brankovou čáru.

Konec třetiny už patřil bezvýhradně domácím. Šestou trefu Orlů obstaral kapitán Tomáš Svoboda, jenž z bezprostřední blízkosti propálil gólmana Havířova. A Tomáš Svoboda měl prsty i v sedmé trefě Znojemských, po krásné přihrávce Hrušky se prosadil nechytatelně z předbrankového prostoru. Na 8:3 pak upravil skóre Lukáš Adámek, jenž tak zároveň završil svůj hattrick v utkání.

Závěrečná část hry se zpočátku odvíjela v poměrně rychlém tempu, bez zbytečného přerušování hry. Oba týmy si vytvořily několik brankových šancí, ale gólmani si bez velkých potíží dokázali poradit. Až 52. minuta přinesla hned dva pěkné momenty...nejprve v individuálním úniku nepřesně zakončoval Tomáš Svoboda, poté se k trestnému střílení postavil Mrva, který však na znojemského maskovaného muže Groha nevyzrál. Orli si v posledních minutách duelu vyzkoušeli ještě jednu početní výhodu, změna skóre ale již nepřišla. Domácí si tak po vítězství 8:3 připisují další tři body do tabulky.

Jiří Beroun (Znojmo): Chtěli jsme na ně nastoupit hned od začátku. Po menší chybě jsme zrychlili hru a pak přišly zasloužené góly. Pomohli jsme si přesilovkou a pak už jsme byli klidnější. Hrajeme hokej hlavně pro diváky, takže chceme, aby padalo hodně branek. Musíme být koncentrovaní na každý zápas, ale zároveň počítat s tím, že nás soupeř může porazit. Dneska nám vycházely některé kombinace z tréninku, a to je pro trenéra nejlepší zpětná vazba.

Jiří Raszka (Havířov): Prvních deset minut při hře 5 na 5 jsme hráli solidní hokej. Chtěli jsme se vyhnout trestné lavici, protože víme, že Znojmo má smrtící přesilovky, což se nám nepovedlo. S takovým týmem jako Znojmo, když uděláte nějakou chybu a nedržíte se plánu, nemáte šanci. První třetinu jsme prohráli. Druhou jsme sice trošku dotáhli, ale na každý náš gól jsme dostali odpověď. Kdybychom drželi rozdílný stav třeba o dva góly, se závěrem by se dalo ještě něco zkusit vymyslet, ale Znojmo si to v klidu pohlídalo.