22'
32'
55'

Orli poprvé zaváhali, s Kopřivnicí vyválčili bod

Znojmo sice ovládlo první třetinu, soupeři v ní odskočilo na rozdíl dvou gólů. Hosté v té druhé srovnali krok, ovšem domácí třetím zásahem strhli vedení zpět na svoji stranu. Jenže poté stříleli do černého už jen hráči Kopřivnice, kteří v závěřečné části dorovnali manko a v prodloužení uštědřili Orlům první porážku v sezóně.

Znojemští na startu utkání potvrzovali roli favorita a vlétli do hry velmi aktivně. Již v první minutě zazvonila po hezké kombinaci a střele Jana Hrušky tyčka kopřivnické svatyně. Hosté se následně dopustili tří faulů a Orli dostali k dispozici přesilové hry, v nichž se chvíli jen rozkoukávali, ale tu třetí už přeci jen využili. Jakub Köver dostal nabito před brankoviště a propálil Kubáně ke vzdálenější tyči. Kopřivnice mohla vzápětí vyrovnat zásluhou Ficka, ale hostující obránce minul tyčku za Grohem. Znojmo znovu těžilo ze své aktivity a již v úvodu 12. minuty navýšil na 2:0 Tomáš Svoboda, jenž zápěstím poslal kotouč nad rameno gólmana. Domácí si v závěru třetiny ještě dvakrát neúspěšně vyzkoušeli početní výhodu, do kabin přesto po první siréně odcházeli výrazně spokojenější.

Také prostřední dějství načali Orli obrovskou příležitostí, v níž však před prázdnou klecí soupeře selhal Lukáš Adámek. Poté se ale začala obracet karta a zatímco v první části byli pětkrát vyloučeni hráči Kopřivnice, stejný počet trestů si v té druhé připsali i Jihomoravští. A hosté dokázali své výhody využívat. Nejdříve snížil po šikovné teči Miroslav Marek a v čase 31:55 se v nepřehledné situaci u znojemského brankoviště nejlépe zorientoval Vojtěch Pindela a zametl kotouč mezi Grohovy betony. Domácí ještě v posledních minutách třetiny dokázali zabrat a strhli vedení zpět na svou stranu. V přesilovce tečoval střelu Stránského pod horní tyčku Jan Hruška. Na drama tak bylo zaděláno.

V poslední dvacetiminutovce jsme dlouho čekali na gól, oba týmy si sice dokázaly vytvořit šance, ale chybělo přesnější zakončení. Uklidňující trefu měl na hokejce znojemský útočník Köver, ale z bezprostřední blízkosti trestuhodně minul bránu Kopřivnice. A trest na sebe skutečně nenechal dlouho čekat - hostům se podařilo podruhé v utkání vyrovnat. Filip Fojtík zůstal osamocený před Grohem a prudkou ránou k tyči nedal jihomoravskému maskovanému muži šanci zasáhnout. V 55. minutě tak na časomíře svítil stav 3:3. A jelikož jsme se v základní hrací době rozhodujícího gólu již nedočkali, přehouplo se utkání do prodloužení. Pro Orly šlo o první nastavený čas v této sezoně.

A příliš si ho neužili. Po sedmdesáti třech vteřinách využil zmatku před Grohem Šimon Pavlík a zajistil Kopřivnici bonusový bod.

Jiří Beroun (Znojmo): Těžko se mi to dnes hodnotí. Vedeme doma po první třetině 2:0, skvělý výkon, soupeř se vůbec nedostal do útočného pásma a my si dobrým pohybem vynutíme spoustu přesilovek. Ve druhé třetině tři ztráty okolo útočné modré čáry, vymýšlení, přehrávání, to už snad třetí zápas za sebou a z toho pramení zbytečné chyby. To se nám nemůže stávat ani na druholigové úrovni. Šancí jsme měli spoustu, ale druhá třetina byla opět katastrofální. Jestli si někdo myslí, že se tím bude dát prokráčet bez důsledného přístupu k zápasům, tak je na velkém omylu. My se musíme vrátit k našemu systému a znovu makat nahoru dolu. Nemůže si dělat každý, co chce.

Ladislav Majkus (Kopřivnice): My chtěli hlavně předvést dobrý výkon, protože Znojmo je pořád nejlepší ligový tým, a ukázat to nejlepší, co umíme. První třetina byla díky mnoha oslabením hodně náročná a my ji uhráli v uvozovkách jen 2:0. Hra v plném počtu nám vycházela, navíc jsme využili dvě přesilovky, kde máme poskládané speciální formace, i hráči v oslabení dnes předváděli skvělou práci a výborný gólman to korunoval. Prodloužení trénujeme, to se nám dnes vyplatilo velmi rychle. Jsme moc rádi, že ta první porážka Znojma připadla pravě nám. Budeme si dnešní výhru nějakou dobu užívat, protože tohle se nestane každý den a ve středu máme další zápas, kde to chceme určitě potvrdit.