Stránský: Velký tým definuje, jak zareaguje na své neúspěchy

Rozhovory
PO 21. 11. 2022
Třetí sezónu obléká znojemský dres obránce David Stránský, který patří mezi nejproduktivnější i nejzkušenější hráče defenzívy Orlů. Ani on ale nezabránil první nečekané ztrátě bodů v tomto ročníku druhé ligy a na domácím ledě k tomu.

První porážka a čtyři branky. Kde vidíte hlavní aspekty?

Většina našich zápasů je velmi podobná. My jsme ti, kteří musí tvořit hru, tlačit se do branky a šancí. Soupeři k nám jezdí vyčkávat, bránit a čekat na naše chyby. Ty tentokrát přišly, soupeř je potrestal a odvezl si zasloužené dva body.

Je to tolik potřebná facka pro tým, který držel dlouho neporazitelnost, že se musí vrátit k poctivé hře?

Všechno zlé je k něčemu dobré, ale my jsme chtěli tu sérii natahovat co nejdéle a zvláště doma před skvělými fanoušky. Protože máme výborné publikum a chceme předvádět pohledný hokej. Bohužel porážka přišla nyní. Velké týmy definují neúspěchy a je na nás, jak na to zareagujeme v dalších zápasech.

Patříte mezi nejproduktivnější obránce, s osobními výkony převládá spokojenost?

Vždy to může být lepší. Na začátku sezóny jsem měl spoustu šancí, dostával se do zajímavých příležitostí, ale řešení nebylo ideální. Někdy je potřeba i trochu toho štěstí a to se poslední dobou přiklánělo. I když gól proti Kopřivnici byl nakonec tečovaný Honzou Hruškou, tak není ani podstatné, kdo se prosadí, nás zajímá hlavně týmový výkon a body v tabulce.

V přesilovkách se vám herně příliš nedaří, i když jich máte často velké množství. Kde vidíte problém?

Snažíme se na tom neustále pracovat, ale je to hlavně o střelbě. Někdy chybí štěstí. Bohužel je pravdou, že když už nějakou přesilovkou branku dáme, tak to není z toho, co trénujeme. Soupeři každý braní jinak, často jsou hodně staženi až k brankovišti a je jen na nás to tam dotlačit.

Po výhře v Kopřivnici 10:0 se podařilo soupeři vám porážku na domácím ledě oplatit. Bylo na jejich výkonu poznat, že jsou o to více motivováni?

Nemyslím si, že hráli jinak. Bude to znít zvláštně, ale oni odehráli slušný zápas už v tom prvním zápase, kde jsme ale proměňovali šance. To se nám doma nepovedlo. Navíc jsme zbytečně faulovali, dostali se pod tlak a najednou z toho byl úplně jiný zápas.

Nyní na vás čeká série dvou venkovních duelů. Motivace odčinit ztrátu s Kopřivnicí bude zřejmě velká…

Samozřejmě. My jdeme vždy do zápasu s tím, že chceme vyhrát, jiný cíle ani mít nemůžeme. Bude záležet na nás, jak se jako tým semkneme, ukážeme sílu, ducha týmu a započneme novou sérii výher.

NEWSLETTER