Č. Budějovice
1/3
2/3

Motoru došla šťáva, Orli vyhráli i druhé domácí přípravné utkání

Znojmo začalo zhurta. Již ve druhé minutě střílel druhý gól zápasu Radek Číp. Hosté sice ve třiatřicáté minutě snížili, avšak následně patřilo kluziště opět už jen Orlům. Konečné skóre se zastavilo na stavu 4:1. Dvou branek docílil Colton Yellow Horn.

Orli začali aktivně, díky čemuž se dostali rychle do vedení. Po tlaku na Kváčovo brankoviště se pohotovou dorážkou prosadil Colton Yellow Horn. O necelých padesát sekund později už vedli dvougólovým rozdílem. Po rychlé kombinaci se Radek Číp uvolnil na vrcholu kruhu a trefil přesně horní část branky – 2:0.

Domácí nadále hýřili pohybem, což rezultovalo v další povedenou akci poté, co po chytré přihrávce jednoho z útočníků vystřelil Jakub Stehlík od modré čáry. Gólman Kváča se jen ohlédl. Motor zlobil pouze z rychlých protiútoků. Jeden z nich měl na svědomí Václav Nedorost, ale nedokázal přesně zakončit svůj bekhendový pokus.

Lepší start do druhé třetiny měly díky dvěma početním výhodám České Budějovice. Ani v jedné se však nedostaly do většího ohrožení Schwarzovy branky. Naopak po zaváhání obrany hostů ujel v oslabení sám na Kváču Erik Němec, brankář si ale díru mezi betony pohlídal.

Motor se k první vážnější situaci dostal osm minut před koncem druhé třetiny, když Mucha vystřelil od modré čáry a dobře postavený Václav Nedorost pouze dorazil puk povalující se v brankovišti. Orli zareagovali aktivní hrou a odměnou jim byla další branka v Kváčově síti. Po tlaku v brankovišti gólman hostí spadl na záda, puk se dostal k Marku Račukovi, jenž neměl problém z mezikruží trefit úplně odkrytou klec.

Začátek třetí části se nesl ve znamení tlaku Znojma, který vyústil v další gól v hostující brance. Erik Němec vypálil z levého kruhu a z dorážky se prosadil Colton Yellow Horn. V průběhu třetí části se hra vyostřila a bylo k vidění několik potyček, z níž největší se udála mezi Stehlíkem a Fillmanem. V padesáté páté minutě si pak vyřídili účty Špaček s Marcelem. Orli měli na konci utkání ještě několik dobrých příležitostí, ale gól už vstřelit nedokázali.

Roman Šimíček (hlavní trenér Znojma): Bylo dobré, že jsme začali v takovém stylu. Do utkání jsme vstoupili na sto procent, agresivně jsme napadali a nedali jsme jim prostor. Díky tomu nám tam spadly dva góly, což bylo super pro start toho zápasu. V nastoleném výkonu jsme poté pokračovali celých šedesát minut. Sice jsme tam měli místy určité výpadky, ale je zatím teprve začátek sezóny, takže to patří k tomu hokeji.