Nenecháme si nic líbit, varuje ochránce Jakub Stehlík

Aktuální zprávy
PÁ 25. 8. 2017
Do druhého domácího přípravného utkání vstoupilo Znojmo výborně. Po necelých dvou minutách vedlo již 2:0. U druhé branky byl i bek Jakub Stehlík, který si navíc během zápasu střihl bitku, když bránil spoluhráče. Jak zmiňované situace viděl? Dočtete se v rozhovoru.

Další výhra v přípravě. Panuje tedy spokojenost?
Myslím, že dobrý. Jsem rád, že jsme vyhráli a ukázali, že máme sílu na to, abychom porazili top tým z první ligy. Odčinili jsme turnaj v Přerově a jdeme dál.

Vyhráli jste docela jednoznačně, i herní převaha byla po většinu zápasu na vaší straně...
Dali jsme dva rychlé góly. Ve druhé minutě to bylo 2:0, což si myslím, že je trošku srazilo. Řekl bych, že jsme po zbytek zápasu kontrolovali vývoj a měli ho ve svých rukou.

Vy sám jste původně figuroval na listině střelců...
Za autora sice označili mě, ale tu branku jsem nedával já. Já jsem vystřelil Radku Čípovi na hokejku, který to sklepl Coltonu Yellow Hornovi, a ten to dorazil. Takže střelcem prvního gólu byl on.

Bylo to sice přátelské utkání, ale opět bylo docela vyhrocené. Byly tam dvě bitky, jedné z nich jste se účastnil i vy...
Přátelák to sice je, ale pořád je to hokej. Dovolovali si na nás a my se určitě nenecháme bít. Navíc tam šli dvakrát do Coltona a myslím si, že úplně zbytečně. To si prostě nesmí dovolit, aby nám atakovali našeho top hráče.

Že se umíte postavit za spoluhráče jste dokázal i při vaší bitce. Jak to celé vzniklo?
Viděl jsem, že ten jejich hráč znovu startoval na Coltona. Vím, že to je boxer a že celý zápas do nás šel. Prostě nechci, aby Coltovi ublížili, tak jsem tam přijel. Jejich druhý hráč mě v tu chvíli zatáhl zezadu. Tak jsme se do sebe pustili.

Posledním soupeřem v přípravě bude příští týden Budapešť. Poměrně neznámý soupeř. Jak se na to těšíte?
Určitě to bude dobrá zkušenost. Když to řeknu blbě - nás nesmí zajímat, co budou hrát oni. Nás musí zajímat to, co budeme hrát my. A to nám musí přinést úspěch.

Příprava finišuje, liga se blíží. Odehráli jste již poměrně dost zápasů, jak byste je zatím zhodnotil?
S Vítkovicemi i s Mladou Boleslaví jsme odehráli dobrá utkání. S Boleslaví doma jsme dostali hodně gólů, na druhou stranu jsme jich ale zas hodně dali. To je podle mě dost pozitivní, že dokážeme dát extraligovému soupeři za zápas sedm branek. Pak ten turnaj. Ve Zlíně to nebylo úplně ideální, s Přerovem jsme hráli solidně, to jsme vyhráli. A pak se Slavií, to jsme bohužel vyhořeli.

Kádr se od minulé sezóny poměrně dost změnil. Myslíte si, že už si to sedá?
Přišlo hodně mladých kluků, takže na ledě je to takové energičtější. Myslím si, že už si to pomalu sedá a že to bude dobré. V kabině je to také naprosto v pohodě.

NEWSLETTER