Po sedmi letech se Znojmo střetne s Českými Budějovicemi. Buďte u toho!

Naši soupeři
ST 23. 8. 2017
Příprava na novou sezónu jde do finále. Na Orly čekají před startem EBEL ligy poslední dva domácí zápasy. Prvním z nich bude duel proti prvoligovým Českým Budějovicím. Úvodní buly bude vhozeno ve čtvrtek v 18:00, stadion se otevírá v 17:15.

České Budějovice se připravují na svoji pátou sezónu v první lize, kam spadly poté, co se společnost Mountfield rozhodla přesunout klub do Hradce Králové. Skupina bývalých hráčů v čele s Radkem Bělohlavem však dokázala českobudějovický hokej zachránit, alespoň působením ve druhé nejvyšší soutěži. Jihočeši od té doby nesou tradiční název Motor.

Zbyněk Kutlák přestoupil do Motoru letos v létě ze Salzburgu

Během čtyř let se klub dostal hned dvakrát do baráže o extraligu, ani jednou však nedokázal dotáhnout návrat mezi elitu ke zdárnému konci. Loni skončil ve čtyřčlenné barážové skupině poslední. Letos se cíl Motoru nemění. V týmu hlavního trenéra Antonína Stavjani nalezneme například útočníka Václava Nedorosta či beky Filipa Nováka a Zdeňka Kutláka, který ještě nedávno oblékal dres Salzburgu.

Z devíti plánovaných přípravných duelů jich České Budějovice odehrály zatím sedm. Nestačily na kazašský Pavlodar, Plzeň či Pardubice. Výhry si naopak připsaly proti Jižní Korei, Kladnu a v odvetě s Plzní.

Znojmo má za sebou náročný turnaj v Přerově, kde odehrálo během tří dnů tři zápasy. Po jedné výhře, jedné prohře a jedné prohře po samostatných nájezdech obsadilo třetí místo. Nyní již hráči odpočítávají dny do začátku EBEL, která startuje v pátek 8. září. Do té doby je čekají ještě dva přípravné zápasy. Prvním z nich bude právě duel proti Motoru.

"Každý rok hrají špičku první ligy. Kluci říkali, že hodně posílili a chtějí postoupit zpátky do extraligy, takže určitě nepůjde o žádného slabého soupeře. Musíme k utkání přistoupit na sto procent. Sice je to pouze příprava, ale chceme vyhrát," burcuje před zápasem Jan Lattner.

Poslední vzájemné utkání těchto dvou soupeřů se datuje k 12. 8. 2010, kdy se Orli střetli s Českými Budějovicemi v rámci letního Tipsport Hockey Cupu. Znojmo tehdy vyhrálo poměrem 3:1. Předtím se kluby pravidelně potkávaly v extralize.

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Stehlík, Pohl, Biro, Hanousek, Šnajnar, Bořuta – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Číp, Lattner – Matuš, Špaček, Guman – Beroun, Novák.
Kváča – Fillman, Novák, Kutlák, Pýcha, Pavlin, Vráblík – Crowder, Vlček, Nedorost – Čermák, Galamboš, Novák – Dostálek, Pajič, Heřman – Šulek, Doktor, Káník.
NEWSLETTER