Orli Znojmo Orli Znojmo
41. kolo
EBEL - pá 17. 1. 2020
Znojmo
2:5
1:2, 1:1, 0:2
Salzburg
8'
29'
11'
12'
36'
48'
58'

Orli po vyrovnaném boji podlehli Salzburgu

Důležitý zápas rozhodla úspěšnost zakončení. Ta přála rakouským Býkům. Ze Znojemských se dokázal prosadit jen Luciani, a tak se Orlům boj o pozici v nejlepší pětce komplikuje. Momentálně se nachází na sedmém místě a na pátý Graz ztrácí dva body.

V Nevoga aréně se hrál od prvních minut útočný hokej a ani šance na sebe nenechaly dlouho čekat. David Bartoš se po přečíslení ještě radovat nemohl, ale o pár chvil později Znojmo přetavilo svůj nápor v úvodní trefu, o níž se postaral Anthony Luciani. Domácí velmi dobře přistupovali k soupeři a nedávali mu příležitost k přesnějšímu zakončení. Salzburg však prokázal svou zkušenost, stačilo jedno bleskové přečíslení dva na jednoho a znojemské naděje zchladil Bud Holloway. Než se stačili Orli oklepat, přišla další rána. Po rychlém přesunu před znojemskou svatyni si vzal puk na hokejku Alexander Pallestrang a z mezikruží propálil Groha. Oba týmy stihly ještě do konce třetiny promarnit početní výhodu, ale většího vzruchu jsme se již nedočkali.

Prostřední dějství načali Orli dvěma přesilovými hrami, ovšem opět bez gólového efektu. Nejblíže srovnání byl McRae, k němuž se ve zmatku před brankovištěm odrazil kotouč, který ke své smůle nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Hosté ale výborně pokrývali prostor před bránou, Znojemští se tak na každou střelu pořádně nadřeli. Odměna za aktivitu ale přeci jen přišla. Svoboda vybídl krásnou přihrávkou k samostnému úniku Anthony Lucianiho a znojemský střelec se z takových situací jen málokdy splete.

Salzburg začal opět jedovatěji kousat s přibývajícím časem, Rebernig tváří v tvář Grohovi ještě selhal, v početní výhodě se ale odražený puk dokutálel na hokejku Chada Kolarika, jenž zakončoval za záda přesouvajícího se gólmana. Znojmo šlo záhy opět do čtyř, přestože bylo znovu pod tlakem, tentokrát se podařilo odolat a do konce periody udržet nezměněné skóre.

Již v závěrečné třetině mohl vyrovnat kdo jiný než Luciani, tentokrát si jeho samostatný únik Lamoureux pohlídal a zadržel kotouč pod svým betonem. Znojemští se snažili útočit a ke gólu měli blízko. Paradoxně ale padl na druhé straně kluziště. Rakušané se na chvíli vymanili ze svého obranného pásma a Brent Regner navýšil vedení svých barev. Orli se pokoušeli ještě dál bojovat, ale střelecká jistota jejich pokusům chyběla. Navíc Salzburg se nenechával znervóznit a s jistotou kráčel za vítězstvím. To navíc ještě potvrdil tři minuty před sirénou Bud Holloway.


Autor: Nikola Katolická, Petra Matůšová

Je to válka! V posledních zápasech se popereme o vše, burcuje kapitán Matuš

Když se na začátku listopadu Radim Matuš v zápase proti Bolzanu zranil, nebylo jisté, jestli se na led v letošní sezóně ještě vrátí. Znojemský kapitán ale zabojoval na svém zotavení a v pátek odehrál druhý zápas po svém návratu do sestavy. O tom, jak se cítí a jak vidí šance Znojemských v boji o play-off, se rozpovídal v rozhovoru.

Jak bys zhodnotil vaše počínání proti Salzburgu?
Byl to těžký zápas, pořád jsme se dotahovali o jeden gól. Oni hráli dobře do obrany. Škoda, že se Lucianimu nepodařilo proměnit jeho samostatný únik na 3:3. Bohužel mu hat-trick nebyl přán. Všichni viděli, že Salzburg byl hratelný. Ke konci hrál velice chytře do obrany a my jsme čekali na naši zlomovou šanci. Ta bohužel nepřišla. Pozitivní ale je, že máme na čem stavět. Já jsem dnes po dlouhé době konečně cítil, že můžu bruslit. Byla z nás cítit energie a z té musíme profitovat v dalším zápase proti Villachu.

Mrzí ztracené body o to víc, když vezmete v úvahu, že zápas byl poměrně vyrovnaný?
Dneska nám nepřálo štěstí. Věřím ale, že jsme na dobré cestě a je na čem stavět. My to teď musíme ukázat ve Villachu, protože v posledních zápasech se hraje o všechno. Je to válka.

Před koncem druhé třetiny jste inkasovali gól na 2:3. Byl to rozhodující moment zápasu?
Nevím. Pořád jsme měli dvacet minut na zvrácení výsledku. Jsme manšaft, který, jak jsme si říkali o přestávce v kabině, dokáže dát dva góly za třetinu úplně s přehledem. Opět se vracím k tomu, že dneska nám zkrátka nebylo přáno. Kdyby nám tam padl gól na 3:3, tak jsme mohli hrát třeba ještě prodloužení a brát nějaké body. Ale teď budeme bohužel pracovat s tím, že jsme nevybojovali žádný bod. Musíme být pozitivní. Vrací se nám síly a je opravdu na čem stavět. V Klagenfurtu to nebylo ideální, byli jsme utahaní. Dneska to ale bylo mnohem lepší, a tak věřím, že toho využijeme příště ve Villachu.

Poslední tři zápasy se vám umístění v nejlepší pětce začalo vzdalovat. Jaké máte cíle do dalších utkání?
Na tabulku jsem se ještě nedíval, takže nevím, jak to tam přesně je. Všechny týmy tam ale proti sobě bojují. Věřím, že když se nám podaří udělat šňůru tří zápasů v řadě za tři body, tak bychom v posledním kole v Bolzanu mohli získat poslední postupující místo. Je těžké teď kalkulovat. Musíme zkrátka brát body všude a dát do toho vše.

Na soupisku dnes byli dopsaní dva hráči z Moravských Budějovic. Jak se ti s nimi hraje a jak je hodnotíš?
Myslím, že pro kluky je to velká zkušenost, kdy se mohou podívat do většího hokeje. Moravské Budějovice na tom nejsou úplně dobře jako tým. Když jsou ale kluci tady na ledě, tak se s tím dokáží dobře popasovat. To potvrdili už ve Vídni, kde se dařilo Martinu Kosnarovi. Hrál tvrdě, což je u čtvrté lajny důležité stejně jako být agresivní a vybojovat si nějaký faul. Kluci působí energicky. Musím je pochválit, v jejich prvních zápasech ve velkém hokeji si vedou skvěle.

Jak se cítíš po zranění? Stíháš tempo hry nebo ti bude zotavení ještě chvíli trvat?
Je to dobré. Bylo těžké dívat se na zápasy z vrchu a nemoct klukům pomoci. Počítal jsem i s variantou, že by pro mě mohla skončit sezóna. Díky doktorům a fyzioterapeutům ve Znojmě a Alence Pospíšilové, která se mnou odvedla skvělou práci stejně jako kondiční trenér Kuba Šigut, na mém zotavení pracujeme každý den. Dá se říct, že jsem celý prosinec strávil v nemocnici a pracoval na tom, abych mohl naskočit už dříve a zranění pro mě neznamenalo konec sezóny. Není sice úplně ideální, ale dneska už jsem mohl i trochu zrychlit, a tak věřím, že to bude zápas od zápasu jen lepší.


Autor: Nikola Katolická

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Aaron Berisha 0 0 0 -1 2
Antonín Bořuta 0 1 1 0 0
Parker Bowles 0 1 1 -2 0
Roman Čermák 0 0 0 -1 0
Matěj Češík 0 0 0 0 0
Rob Flick 0 0 0 -1 0
Michal Gago 0 0 0 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 -1 5
Martin Kosnar 0 0 0 -1 0
Anthony Luciani 2 0 2 0 2
Radim Matuš 0 0 0 -1 0
Philip McRae 0 0 0 -1 0
Ondřej Mikliš 0 1 1 -2 2
Aleš Sova 0 0 0 -1 2
Jakub Stehlík 0 0 0 1 0
Ondřej Svoboda 0 0 0 0 0
Tomáš Svoboda 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Groh 59 34 5 29 85,29 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Udělali jsme maximum, ale nestačilo to. Šance jsme si vytvořili. Bohužel jsme je neproměnili. Salzburg je zkušenější, má rozdílové hráče. Stačí jim málo, aby ten gól dali. My se na ně nadřeme. Nemůžeme si stěžovat na křivdu ze strany rozhodčích. Přesilovky jsme také měli, ale dlouhodobě se nám nedaří. Tým hrál to, na co má. Myslím si, že jsme byli vyrovnaným soupeřem i přes ten nepříznivý výsledek.

Fotogalerie

Související články