Orli Znojmo Orli Znojmo
34. kolo
EBEL - st 1. 1. 2020
Znojmo
7:2
2:0, 0:0, 5:2
Linz
3'
19'
43'
49'
50'
54'
56'
54'
58'

Orli rozstříleli Linz a vrátili se na třetí místo

Nový rok vyšel znojemským hráčům na výbornou. Na domácím ledě vysoko porazili Linz 7:2, zásluhou čehož se po středečním zápase dostali na třetí místo soutěže. Divokému duelu přitom dlouho nic nenasvědčovalo, během úvodních dvou třetin padl stejný počet branek. Gólové hody se rozjely až v závěrečné části, v rozmezí 43. a 58. minuty bylo k vidění sedm gólů.

Orli vyšli s Vídni střelecky naprázdno, s Linzem se prosadili už po třech minutách. McRae po přihrávce Svobody našel nepokrytého Anthony Lucianiho, který pomocí teče propasíroval puk za záda hostujícího brankáře. Na začátku druhé poloviny třetiny mohlo být vyrovnáno, Dominik Groh však vychytal Leblera. Jednasedmdesát vteřin před koncem první části znojemští hráči podruhé v zápase udeřili. Luciani připravil puk pro Tomáše Svobodu a ten střelou do rohu zvýšil na 2:0.

Linz byl ve druhé třetině aktivnější. Po neúspěšném přečíslení gól posléze nevstřelil ani McNeill, který netrefil volnou branku. V závěrečných minutách třetiny vzbudil velké emoce nepotrestaný zákrok na Beránka, který se těžce sbíral z ledu a následně také musel odejít do kabin. Chvíli na to měl Bowles šanci na 3:0, před Kickertem se však neprosadil.

Na začátku třetí třetiny znojemští přežili šanci hostů, sami naopak šli do výraznějšího vedení. Antonín Bořuta se napřáhl od modré a puk skončil až za Kickertem. Od devětačtyřicáté minuty brankáři nedělali téměř nic jiného, než vraceli puk ze sítě. Před polovinou části se uvolnil Philip McRae, na něhož blafákem navázal Aaron Berisha. Po padesáti minutách se tak v brankovišti Linze objevil Stroj. Čisté konto udržel necelé tři a čtvrt minuty, na 6:0 navýšil Philip Mcrae. V pětačtyřicáté minutě se ale poprvé v zápase prosadili také hosté, Dragan Umicevic se rychle zorientoval v brankovišti. Do vlastních ruk si vše následně vzal Philip Mcrae, který hattrickem vrátil Znojmu šestibrankový náskok. Poslední slovo měl přeci jen Linz, Brian Lebler po projetí do pásma Znojma stanovil na konečných 7:2 pro domácí.


Autor: Radek Štohl

Super zápas! Teď ho ale musíme hodit za hlavu, míní Svoboda

Velký podíl na středeční drtivé výhře nad Linzem měla první formace ve složení Luciani – McRae – Svoboda, která se postarala hned o pět branek. Jak utkání viděl poslední jmenovaný?

Po prohře s Vídní přišla drtivá výhra nad Linzem. Jak jste to utkání viděl ze svého pohledu?
Pro nás to jsou hrozně důležité body, protože Linz je s námi v tabulce v kontaktu. Byl to psychicky náročný zápas. Ta prohra s Vídní před skoro vyprodaným stadionem nás mrzela, ale tím, jak jdou ty zápasy rychle po sobě, jsme ji museli hodit za hlavu. Nebyl čas nad tím přemýšlet. To dnešní utkání se nám abnormálně povedlo a dokázali jsme si, že patříme do té pětky.

V první třetině dva góly, ve druhé žádný a ve třetí hned sedm. Co se změnilo před tou závěrečnou částí?
Linz to musel otevřít. Chtěli tu bodovat, takže s tím chtěli ještě něco udělat. Na obranu trochu rezignovali a my začali hrát uvolněně. Pro nás to byl super zápas.

Vaší formaci se zápas vydařil. Dali jste pět branek...
Podařilo se nám to. Měli jsme pohyb od prvního střídání. Byla tam vidět i ta jednoduchost, která proti Vídni scházela. Teď jedeme do Fehérváru a musíme zase bodovat. Dnes si tu výhru užijeme, ale zítra ji hodíme za hlavu a jedeme nanovo.

Do branky se dneska postavil Dominik Groh. Týmu hodně pomohl, že?
Jo, jsem rád, že se mu to povedlo. Chytal výborně. Pro celou organizaci je dobře, že se může spolehnout na dva kvalitní gólmany, kteří dokážou tým podržet.

Od 26. prosince do 7. ledna hrajete obden. Jak je to náročné?
Jednoduché to není. Navíc je nás relativně málo, hrajeme pouze na tři pětky. Možná to bylo vidět proti té Vídni. Jsem rád, že jsme to teď odčinili.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Aaron Berisha 1 0 1 0 0
Antonín Bořuta 1 0 1 0 0
Parker Bowles 0 1 1 1 0
Matěj Češík 0 0 0 -1 0
Rob Flick 0 1 1 1 4
Michal Gago 0 0 0 -1 0
Anthony Luciani 1 4 5 6 0
Philip McRae 3 2 5 6 0
Ondřej Mikliš 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 0 0 5 0
Aleš Sova 0 0 0 0 2
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Tomáš Svoboda 1 3 4 5 0
Kevin Tansey 0 0 0 4 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Groh 60 33 2 31 93,94 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Kluci dnes byli plní síly a chtěli ukázat, že tu sérii, která v pondělí skončila, může nahradit nová. Podržel nás vynikající gólman. Když se nedaří Lassilovi, tak je tu od toho Dominik a klobou dolů před ním. Svým výkonem týmu pomohl. Od první do poslední minuty jsme hráli to, co bychom si představovali. K tomu nám to tam padalo.

Fotogalerie

Související články