EBEL - so 2. 11. 2019
Bolzano

Rozjeté Lišky vystavily Znojmu další stopku

Orli se podruhé v tomto ročníku představili proti ve výtečné formě hrajícímu Bolzanu. A rozhodně mu měli co oplácet! Plány však narušily dva inkasované góly ze závěru první i druhé třetiny, k nimž Lišky ve třetím dějství přidaly ještě další dvě trefy. Znojemský budíček v posledních minutách už k otočce ve skóre nestačil.

Diváci v Nevoga aréně byli svědky svižného hokeje úvodních minut. Orli dostali velmi brzy šanci skórovat při přesilové hře pět na tři, v největší gólovce však Matuš z prostoru u tyče kotouč za brankovou čáru nepropasíroval. Již při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se probojoval do úniku Luciani, ještě před zakončením byl ale oloupen o puk. Ani následná početní výhoda Lišek nedopadla o moc lépe, i když hosté před Lassilou roztočili svůj přihrávkový kolotoč, výsledné střely si znojemský gólman pohlídal. Tempo začalo rychle opadat a hlavně Orli se na ledě spíše hledali. Obrovská smůla stála při Lassilovi při přečíslení Bolzana, finskému brankáři vypadl kotouč z lapačky a Sebastien Sylvestre jej poté zpoza brány zametl do sítě. Gól pro Znojmo o to nešťastnější, že přišel až v závěru třetiny.

Do prostředního dějství nastoupilo Znojmo bez zraněného kapitána Matuše a hned zkraje si opět neúspěšně vyzkoušelo přesilovku. O mnoho větší šance vyrovnat přišla o chvíli později po nepřesné italské rozehrávce, po níž to zkoušel na jistě chytajícího Fazia domácí útočník Tomáš Svoboda. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu, větší gólové příležitosti však přicházely jen poskrovnu. Příjemným osvěžením tak bylo přečíslení Lišek a zakončení aktivně hrajícího Sylvestreho, které si Lassila nenechal proklouznout. Před bránou Bolzana se na znojemské hokejky lepila smůla, nepřesnosti se kupily, kotouče odskakovaly a přicházela nervozita. Navíc přišel druhý gól do šatny. V početní výhodě tentokrát Lišky zahrály výborně a Sebastien Sylvestre vystřelil svým barvám dvougólové vedení.

Jak Bolzano skončilo druhou třetinu, tak stejným způsobem načalo i tu závěrečnou. Na bekhendovou střelu Antona Bernarda z mezikruží mohl Lassila jen velmi těžko reagovat. Znojmo se dostalo do dalšího útlumu, z něhož týmu alespoň na chvíli pomohl samostatný únik Nováka v oslabení, gólman Fazio i tentokrát svůj tým podržel. Lišky však brzy převzaly otěže zápasu zpět a přišla pojistka v podobě čtvrtého gólu z hole Daniela Franka. Malá jiskřička naděje se ještě zjevila na začátku 53. minuty, kdy ránou z vrcholu kruhu Aaron Berisha vymazal nelichotivou nulu na straně Orlů. Tu ještě přiživil další dělovkou Antonín Bořuta. Znojmo doslova povstalo z popela, fanoušci neúnavně povzbuzovali, zlepšený projev přinesl i slibnou přesilovku, síly však Jihomoravanům na další drama nestačily.

Ohlasy trenérů

Miroslav Fryčer (Znojmo): Nedalo se na to dívat a můžeme za to poděkovat jen sami sobě. Za celou tu dobu nás nikdo nepřehrál, ale my jsme to soupeřům ulehčili. Dostali jsme se tam, kde jsme nyní. Nejsme schopni si ani přihrát na metr. Na tréninku to vypadá jinak, ale pak přijde zápas a my začneme vymýšlet kraviny. Hrajeme si na profesory a na to my nemáme. Musíme hrát jako tým, ale pokud si někdo začne myslet, že může sám, je to cesta do pekel.