47'
50'
41'

Znojmo porazilo Dornbirn třígólovým rozdílem

Znojmo si s rakouským celkem poradilo i na domácí půdě. V prvních dvou třetinách mu naložilo po jednom gólu. Krátce po začátku třetí třetiny hosté skórovali, Orli se jich nezalekli, přidali další dvě branky a dovedli zápas do vítězného konce.

Počáteční oťukávání obou týmů vyústilo v první velkou šanci utkání na konci šesté minuty, kdy se po přesném pasu pokoušel z prostoru před brankovištěm zakončovat Stretch. Znojemští hokejisté postupně získávali mírnou převahu, kterou také dokázali gólově korunovat. Radim Matuš zachytil vyražený kotouč a z první překonal Rinneho v kleci Dornbirnu. Hosté dostali vzápětí ideální šanci vyrovnat v početní výhodě, ale slibné zakončení Vallanta trefilo jen dobře postaveného Lassilu, zbytek oslabení zvládli ubránit Orli. Ti také měli v posledních minutách třetiny střelecky navrch, avšak ani prudká rána Gumana už síť za zády Rinneho nerozvlnila.

Prostřední dějství přineslo zprvu opět trochu vlažnější start, postupně ale hra získávala na obrátkách a převaha Znojemských začala být jasně patrná. Nejdříve ještě gólmana Dornbirnu jen protáhl z mezikruží Luciani, o chvíli později už ale bylo ve Znojmě opět veseleji. Petr Mrázek vytěžil maximum z nepřehledné situace před brankovištěm Rakušanů a po odrazu od hráče soupeře navýšil jihomoravský tým své vedení. Domácí ovládli závěr periody, dopomohla k tomu i početní výhoda, která však zůstala nevyužita. Což mohlo Orly brzy zamrzet.

Třetí třetina přinesla velmi rychlé snížení skóre. Joel Broda po rychlém brejku zavěsil kotouč za Lassilova záda. Znojemské hráče ale inkasovaný gól nijak výrazně nepoložil, naopak se vrátili zpět ke své útočné hře a brzy se mohli zase uklidnit. Velkou zásluhu na tom měl Petr Mrázek, jenž si před bránou dokázal poradit s dotírajícím soupeřem a zavěsit nad lapačku gólmana. Orli ale měli v zásobě ještě další potvrzení svého vedení, tentokrát od modré čáry výstavní střelou zakončoval Patrik Parkkonen. Dornbirn navíc Znojmu ulehčoval situaci zbytečnými fauly, takže místo závěrečného náporu se museli hosté vrhnout do dalšího bránění. Vítězství Orlů 4:1 tak už nic nestálo v cestě.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Oproti úterý byl dnes výrazně jiný přístup hráčů a nasazení. Kluci k tomu přistoupili jako jeden tým a to je potěšující. Taky nám dnes konečně šly přihrávky, předtím jsme si pomalu nebyli schopni přihrát dvakrát za sebou. Na pár hodin zase máme klid. Jeden zápas nedělá sezónu, díváme se na výkony hráčů dlouhodobě už od začátku sezóny a změny každopádně budou. Kolik a jaké konkrétně, to se rozhodneme v pondělí. Jsme každopádně rádi za tři body a fantastický výkon Lassily, s kterým mužstvo stoupá a padá.