Osm gólů, žádná nahrávka. Jsem prostě týmový hráč, směje se Petr Mrázek

Rozhovory
SO 3. 11. 2018
Dvěma brankami v sobotním duelu proti Dornbirnu zvýšil Petr Mrázek svou letošní gólovou bilanci na osm. Je tak nejlepším střelcem Orlů. V kolonce asistencí přitom u jeho jména svítí velká nula. Netradiční bodové skóre bere s nadhledem. „Kluci si z toho naštěstí zatím srandu nedělají,“ říká.

Dvěma góly jste výrazně pomohl k domácímu vítězství nad Buldoky z Dornbirnu, jaký to pro vás byl zápas?
Hrálo se mi dobře, ale to bylo tím, že jsme my jako celý tým k zápasu přistoupili tak jak máme. Dva góly jsou samozřejmě taková třešnička na dortu, ale není to to nejdůležitější. V tabulce se nacházíme hodně dole a každé tři body jsou pro nás extrémně důležité.

Co bylo v sobotu jinak než v úterý, kdy vám vůbec nevyšel duel proti Grazu?
Těžko se mi to hodnotí, v úterý to byl od nás špatný zápas. Všude jsme byli o krok pozadu, špatně bruslili, kvůli tomu nás Graz přehrával. Alespoň jsme to dnes odčinili, ale ještě nás teď čeká zápas ve Vídni.

Hrajete teď v prvním útoku, máte na ledě dost prostoru, trenér vám věří. Oproti začátku sezóny je to pro vás výrazný posun, souhlasíte?
Určitě se člověk cítí líp, když má na ledě víc prostoru a dostane šanci i v přesilovkách. Navíc musím říct, že jsme si sedli s kluky v lajně (Markem Kalusem a C.J. Stretchem), vyhovíme si a to udělá hodně. Že mi tam teď puky padají, je ale podle mě částečně i dílem štěstí. Řekl bych, že část kluků v týmu má podobným způsobem v poslední době naopak velkou smůlu. To vše se ale může rychle otočit.

Zmínil jste své spoluhráče z útoku, se souhrou s Markem Kalusem a C.J. Stretchem jste tedy spokojen?
Jo, sedli jsme si. Marek Kalus je neuvěřitelný buldok, ten nevypustí žádný puk a spoustu jich vybojuje v osobních soubojích. To dává celé lajně velkou sebedůvěru. Víme, že když je někde v rohu nerozhodný puk, tak jej Kalda vybojuje. Z toho plyne obrovské množství šancí. Celkově se nám teď docela daří.

Aktuálně máte na kontě ve statistikách osm branek, ale žádnou nahrávku. To není zrovna běžné…
Říkal jsem si, že jsem prostě týmový hráč (smích). Kluci si z toho zatím srandu naštěstí moc nedělají…

Po nedělním zápase ve Vídni vás čeká zhruba desetidenní pauza. Pomůže to týmu, nebo je naopak škoda, že ve chvíli, kdy jste zvítězili, je program přerušen?
Nevím, podstatné asi bude, že si trochu odpočineme a budeme mít čas zapracovat na věcech, kde nás tlačí bota. Posledních pár zápasů už to není tak, že by nás soupeř nějak přehrával, ale pořád je tam spousta herních činností, kde se musíme zlepšit.

NEWSLETTER