1/3
2/3
29'

V Klagenfurtu rozhodla první třetina. Znojmo těsně prohrálo

Ač znojemští hokejisté vstoupili do utkání v Klagenfurtu lépe a díky Mrázkovi vedli ve čtvrté minutě 1:0, domácí ještě v první dvacetiminutovce skóre otočili a hubené vedení udrželi až do závěrečného hvizdu.

To nejpodstatnější se v Klagenfurtu událo hned v první třetině. Ve čtvrté minutě se dostal do úniku Petr Mrázek, který namířil kotouč do odkrytého místa mezi gólmanem a tyčí. Orli rázem vedli a pokračovali v tlaku. V sedmé minutě je však zbrzdilo oslabení. To bez úhony přečkali, ale jakmile se vrátil Novák z trestné lavice, vyrovnal na 1:1 Adam Comrie.

Čtyři minuty před první sirénou šli svěřenci trenéra Miroslava Fryčera znovu do čtyř a tentokrát již domácí trestali. Před brankou zůstal zcela volný Stefan Geier, jenž ihned po přihrávce od modré zavěsil do horní části znojemské klece. Na přelomu první a druhé dvacetiminutovky hráli početní výhodu i Orli, avšak k větší šanci se nedostali.

V průběhu druhého dějství mohli vyrovnat Kalus i Mrázek, ale jejich pokusy zvládl Haugen vykrýt. Do gólové příležitosti se dostali i Němec s Hlavou, ovšem ani z dorážky na domácího gólmana nevyzráli. V závěru třetiny přečkalo Znojmo bez úhony oslabení.

Ve třetí třetině Orli v útočné aktivitě ještě přidali, avšak své šance ve vyrovnání přetavit nedokázali. Na Haugenovi si vylámali zuby Parkkonen, Lattner či Stretch. Soupeř naopak hrozil ze samostatných úniků, ale ve znojemské brance pro změnu exceloval Lassila. K vyrovnání nevedla ani závěrečná power play a Jihomoravané se tak z Rakouska vracejí bez bodu.