Odlepí se Orli ze suterénu? V cestě stojí rozjetý Klagenfurt

Naši soupeři
SO 27. 10. 2018
Orli po páteční výhře nad Fehérvárem míří na horký led Klagenfurtu, kde budou bojovat o další body do tabulky. Na sedmé místo ztrácí jen tři body, v cestě jim ale stojí soupeř, který v minulém kole zničil dosud suverénní Vídeň 7:2. Duel začíná v neděli v 17:30.

Klub z hlavního města Korutan měl podobně jako Orli start do soutěže plný venkovních duelů. Kvůli rekonstrukcí svojí haly sehrál první domácí zápas až 14. října, po osmi duelech na ledě soupeřů v řadě. KAC se venkovní série vcelku vydařila, čtyřikrát slavil vítězství, k tomu navíc bod za porážku v prodloužení. Na ledě Orlů ale po porážce 1:2 padl.

Velkým tahounem týmu je zámořský útočník Nick Petersen, který si ve 12 duelech připsal už 15 bodů za pět branek a 10 asistencí. K němu se přidává tradičně produktivní ikona Klagenfurtu Thomas Koch, daří se i nové posile do obrany, Adamu Comriemu. Z branky vše jistí spolehlivý norský reprezentant Lars Haugen. Ten v pátek mohl sledovat doslova demolici dosud vedoucí Vídně, které jeho tým nasázel sedm branek a slavil výhru 7:2.

Orli mají za sebou dramatický duel proti Fehérváru, který pro sebe rozhodli vítěznou brankou na 4:3 v samotném závěru v přesilovce. Nyní mohou vůbec poprvé v sezóně zabojovat o druhé vítězství v řadě.

"Věřím, že jsme na správné cestě, a doufám, že to v Klagenfurtu prodáme. Když jsme je porazili na začátku října u nás, proč bychom je nemohli porazit u nich? Bude to opět o nasazení a o tom, jak k tomu kluci přistoupí," podotkl hlavní kouč Orlů Miroslav Fryčer.

Znojemští hráči by na ledě Klagenfurtu neměli být jediní, kdo mluví česky. Jak naznačuje delegace rozhodčích, měl by utkání jako jeden z hlavních sudích odpískat jinak extraligový sudí Daniel Pražák.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
37 8 17 2 10 95:113

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Klagenfurter AC
pozice v tabulce 12. 5.
body 12 21
aktuální forma Znojmo – Fehérvár 4:3
Znojmo – Salzburg 3:4
Innsbruck – Znojmo 4:3p
Klagenfurt – Vídeň 7:2
Dornbirn – Klagenfurt 2:3sn
Klagenfurt – Graz 2:3sn
nejproduktivnější hráč C.J. Stretch, 13 bodů (3 + 10) Nick Petersen, 15 bodů (5 + 10)
nejproduktivnější obránce Adam Sedlák, 6 bodů (1 + 5) Adam Comrie, 8 bodů (5 + 3)
brankář Teemu Lassila (90,00 %) Lars Haugen (92,10 %)
využití přesilovek 17,50 % 17,10 %
úspěšnost oslabení 83,00 % 78,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, Daniel Pražák
Čároví rozhodčí: #71 David Nothegger, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Tejnor, Parkkonen, Novák, Šnajnar, Lattner, Sedlák, Stehlík – Kalus, Stretch, Mrázek – Špaček, Matuš, Luciani – Hlava, Bartoš, Němec – Guman, Braes, Bulín.
Haugen – Comrie, Fischer, Gartner, Schumnig, Unterweger, Strong, Kernberger, Kreuzer – S. Geier, Koch, Petersen – M. Geier, Liivik, Wahl – Bischofberger, Hundertpfund, Obersteiner – Kraus, Harand, Witting.
NEWSLETTER