16'
25'
35'

Ve velké bitvě plně šancí berou tři body Orli!

Znojmo sehrálo na domácím ledě proti Fehérváru dramatický zápas plný šancí a zvratů. Z stavu 3:3 rozhodla o zisku tří bodů pro domácí přesilovka pět na tři a trefa Camerona Braese osm minut před koncem. Dva góly vstřelil Petr Mrázek, prosadil se i Radim Matuš.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně. V sedmé minutě se mohl radovat Glenn, Lassilu ale z mezikruží nepřekonal. O minutu později vypukla radost na druhé straně, kde po Kalusově přihrávce zpoza branky skóroval Petr Mrázek. Ke konci třetiny využili hosté tlaku v útočné třetině, střelou z blízka se prosadil Csanad Erdély.

Vstup do druhé třetiny se vydařil týmu hostů, kteří se v pětadvacáté minutě dostal do přečíslení, to zakončoval Koger, jeho střelu znojemský brankář vychytal, na následnou dorážku Janose Háriho ale odpovědět nedokázal. V polovině třetiny bylo opět vyrovnáno, když Radim Matuš našel volné místo mezi rukou a tělem Carrutha.

V pětatřicáté minutě doputovalo nahození Bence Stipsicze z ostrého úhlu s velkým štěstím až za záda znojemského brankáře. Vzápětí bylo skóre opět nerozhodné, když Petr Mrázek ideálně nasměroval Kalusovu přihrávku rovnou za Carrutha.

Ve třetí třetině nabídli hosté Znojmu téměř dvouminutovou přesilovou hru pět na tři. Luciani v ní z rohu kluziště našel Camerona Braese, který přehodil puk za padajícího brankáře, a připsal tak Znojmu rozhodující gól. Hosté ještě v závěru využili hry bez brankáře, Znojmo si svou výhru ale pohlídalo.

Miroslav Fryčer (Znojmo): V kabině byla po zápase obdobná radost jako na tribunách. Kluci si to dneska zasloužili. Naše hra má od zápasu v Dornbirnu stoupající tendenci, což nás samozřejmě všechny těší. Musíme se ale pořád vyvarovat blbostem, které jsme schopni udělat a zbytečně si jimi zkomplikovat život. Nechci to zakřiknout, ale je vidět, že když máte pevného gólmana za zády, tak si mužstvo daleko více věří. Doufám, že jsme na správné cestě.
Takhle těsné vítězství je pro mužstvo lepší, než když vyhrajete například 7:0. To vám nic moc neukáže. Ale tady tohle vám ukáže, jak se k tomu ti kluci postaví a jak bojují jeden za druhého.

Hannu Järvenpää (Fehérvár): Vytvořili jsme si hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Občas přijde takový zápas, kde ani ty nejvyloženější příležitosti neproměníte. Bohužel to bylo zrovna dnes. Ve třetí třetině zápas rozhodlo to, že jsme inkasovali několik zbytečných vyloučení. A to se ukázalo jako rozhodující.