Orli brousí drápy na maďarský Fehérvár

Naši soupeři
ČT 25. 10. 2018
Ligový program pokračuje na plné obrátky a Znojmo bude mít v pátek další příležitost získat body na domácím ledě. Soupeřem jim bude maďarský Fehérvár, kde Orli před třemi týdny prohráli 2:5. Duel dvou mezinárodních klubů EBEL startuje v pátek v 18:30.
» Hvězda soupeře
I když to kanadský gólman Mac Carruth letos nemá za obranou Fehérváru lehké, je jasnou brankářskou jedničkou.

Fehérvár má letos po několika nepovedených sezónách zřejmě nejsilnější tým poslední doby a start do EBEL se mu povedl. Finský kouč Hannu Järvenpää, ligou velmi protřelý, týmu naordinoval ofenzivní taktiku a o góly v zápasech jeho týmu rozhodně nouze není. Z prvních pěti utkání vyhrál čtyři, usídlil se v horních patrech tabulky a na východ od Dunaje panovala velká spokojenost.

Jenže v říjnu už to tak veselé není. Z šesti duelů v tomto měsíci zvládl Fehérvár jediný, aktuálně má na kontě čtyři porážky v řadě a v tabulce mu patří osmá příčka. Stejně jako Orli naposledy čelil doma Salzburgu a také prohrál (4:7). Obrana maďarského týmu inkasovala už 51 branek, což je více jak 4 na zápas a nejhorší bilance v lize.

Nebezpečí a síla znojemského soupeře se skrývá v útoku, kde má Järvenpää k dispozici vyrovnané útoky s mixem maďarských reprezentantů a zahraničních posil. Nejproduktivnějším hráčem je Fin Tero Koskiranta, loni hrající v Záhřebu, zdatně mu sekundují János Hari nebo zkušený Istvan Sofron.

Znojmo se po špatném startu postupně herně zvedá a i když v úterý doma nestačilo na Salzburg, dlouho vedlo a s jedním z nejsilnějších celků EBEL hrálo vyrovnanou partii. Maďarskému sokovi má co vracet, v prvním zápase venku Orli prohráli 2:5 i kvůli podivně uznané brance na 2:3, která dle televizních záběrů nepadla.

Trenér Miroslav Fryčer si po posledním zápase pochvaloval bojovnost i zlepšené sebevědomí mužstva a bude doufat, že tyto vlastnosti si přenese i do pátečního duelu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
36 15 16 4 2 129:127

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 12. 8.
body 9 14
aktuální forma Znojmo – Salzburg 3:4
Innsbruck – Znojmo 4:3p
Dornbirn – Znojmo 0:3
Fehérvár – Salzburg 4:7
Fehérvár – Bolzano 2:5
Graz – Fehérvár 4:3p
nejproduktivnější hráč C.J. Stretch, 12 bodů (3 + 9) Tero Koskiranta, 12 bodů (2 + 10)
nejproduktivnější obránce Adam Sedlák, 5 bodů (1 + 4) Jonathan Harty, 6 bodů (3 + 3)
brankář Teemu Lassila (90,16 %) MacMillan Carruth (88,30 %)
využití přesilovek 17,60 % 22,50 %
úspěšnost oslabení 81,60 % 69,20 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#23 Stefan Siegel, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #55 Daniel Soós

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Tejnor, Parkkonen, Novák, McEachen, Lattner, Sedlák, Šnajnar – Kalus, Stretch, Mrázek – Špaček, Matuš, Luciani – Hlava, Bartoš, Němec – Guman, Braes, Bulín.
Carruth – Stipsicz, Tikkanen, Harty, Szabo, Caruso, Meland, Laday – Erdely, Sarauer, Sofron – Koger, Hari, Kuralt – Luttinen, Koskiranta, Sille – Reisz.
NEWSLETTER