Orli Znojmo Orli Znojmo
N4
EBEL - so 10. 2. 2018
Znojmo
4:0
2:0, 1:0, 1:0
Graz

Znojmo nedovolilo Grazu jediný gól a zůstává v boji o play-off

Každá třetina přinesla minimálně jeden gól a vždy se radovali znojemští hráči. V té úvodní překonali novou brankářskou akvizici soupeře hned ve dvou případech. V prostřední dvacetiminutovce svůj náskok navýšili a poté jej drželi až do samého závěru, kdy svoje vítězství ještě pojistili trefou do prázdné brány.

Hned v šesté vteřině zápasu ujížděl sám na bránu hostů Číp, trefil však pouze betony brankáře Grazu. Radost domácích přišla v deváté minutě, když si Rostislav Šnajnar sjel z levého kruhu do mezikruží, zakončil k pravé tyči soupeřovy brány, a připsal si tak první trefu v dresu Orlů. Ve čtrnácté minutě se Orli dostali do přečíslení tři na dva, které se ze středu pokoušel zakončovat mezi Engelagovy betony Němec, brankář Grazu si však jeho střelu pohlídal. V 16. minutě byla Tejnorova střela zblokována k Jakubu Stehlíkovi, ten prudkou ranou propálil hostujícího brankáře a navýšil vedení Znojma.

Ve 32. minutě se po vyhraném buly dostal k puku Dominik Tejnor a zakončoval ke vzdálenější tyči Engelageho, který toho moc neviděl. O dvě minuty později ujel sám na Schwarze Brophey a zkoušel blafák do bekhendu, nedokázal však zvednout puk nad jeho beton. V 37. minutě to z pravého kruhu zkoušel Plíhal, jeho střelu brankář hostů vyrazil k dojíždějícímu Yellow Hornovi, ten ale trefil jen boční síť odkryté svatyně.

Na začátku třetí třetiny měli domácí blízko k dalšímu gólu, když jeden z hráčů prostřelil gólmana, puk ale zůstal na brankové čáře. V sedmačtyřicáté minutě Laakso málem vstřelil vlastní gól, Engelage tomu dokázal na poslední chvíli zabránit. V samém závěru dostali Yellow Horn s Plíhalem puk z pásma, kde se ho zmocnil Radek Číp a trefil prázdnou bránu hostů. Schwarz si připsal v pořadí druhou nulu na domácím ledě a Znojmo si výhrou udrželo šanci na play-off.


Autor: Petr Frömel, Nikola Katolická

V těžké situaci mužstvo ukázalo sílu, těší Dočekala

Druhé domácí vítězství s čistým kontem za sebou si v sobotu proti Grazu připsali Orli. Bylo to utkání, ve kterém museli získat tři body, aby si uchovali reálnou šanci na play-off. „Věřili jsme, že tým to ustojí," říká sportovní manažer pověřený vedením A-mužstva Rostislav Dočekal.

Druhé domácí vítězství v nadstavbě, navíc druhé čisté konto. Jste s utkáním proti Grazu spokojen?
Dostali jsme se do situace, kdy jsme věděli, že případná porážka bude nejspíš znamenat, že jsme ze hry. O to je vítězství cennější. Ukázali jsme, že i v tak těžké situaci síla v mužstvu je. Myslím, že jsme šli výsledku naproti, vítězství cílevědomě vydřeli a cením si nuly, kterou mužstvo v čele s Markem Schwarzem uhrálo. Byl to zodpovědný výkon od všech čtyř pětek.

Cítili jste větší tlak tím, že jste opravdu měli nůž na krku a museli získat tři body?
Děláme v prostředí, ve kterém je něco takového běžné. Já když mluvím za sebe, tak jsem určitě větší tlak necítil. Věřili jsme, že mužstvo kvalitu má a že to musí ustát.

Podobně důležitý zápas jste hráli i ve čtvrtek ve Villachu, kde tým podlehl 2:4. Proč to tam nevyšlo?
Začali jsme tam dobře, měli vysoké držení puku. Řekl bych, že jsme v tom zápase byli poměrně jednoznačně lepší. Bohužel inkasovali jsme laciné góly, Villachu tam padlo prakticky vše, do čeho plácli. Přestříleli jsme je, dá se říct, že přehráli, ale vyhrává ten, kdo je efektivnější. Takový je hokej.

Na střídačce dnes poprvé stál také Miroslav Fryčer, jak vypadá situace kolem jeho příchodu?
Řeknu to takhle... není moje přání být na střídačce. Samozřejmě když se nedaří, tak jako manažer spoluzodpovědný za mužstvo jinou možnost nemám. V úterý to budeme řešit. Jsme řádi, že Mirek Fryčer kývl na to, že s námi bude spolupracovat. Pravomoci a další detaily si upřesníme během příštího týdne.

Proč padla volba právě na něj?
Není jednoduché jít do týmu, kterému se nedaří, navíc možná na nějakých deset zápasů. Hledali jsme trenéra, který má něco za sebou, je psychicky odolný a perfektně jazykově vybavený. Navíc my dva jsme řekl bych velcí kamarádi, což taky hrálo roli. Je to člověk, kterého znám nejen hokejově, ale i lidsky.

Jaký bude nejbližší program v olympijské přestávce?
Tým má do úterka volno. Od středy se začneme dvoufázově připravovat na další část sezóny.

Plánujete nějaké přípravné zápasy?
Ne, ty hrát nechceme. Potřebujeme se dát zdravotně dohromady a nacvičit nějaké věci, které by nás měly posunout do toho vysněného play-off.


Autor: Lukáš Peroutka, Foto: Libor Duchoň

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 1 0
Marek Biro 0 0 0 1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Cody Corbett 0 0 0 1 0
Štěpán Csamangó 0 1 1 2 0
Radek Číp 1 0 1 1 0
Tomáš Guman 0 0 0 1 0
Jan Lattner 0 0 0 0 2
Radim Matuš 0 0 0 0 0
Erik Němec 0 0 0 0 2
Patrik Novák 0 0 0 1 2
Ryan Olsen 0 2 2 2 0
Tomáš Plíhal 0 1 1 1 0
Adam Raška 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 1 0 1 2 2
Rostislav Šnajnar 1 0 1 2 0
Marek Špaček 0 1 1 1 0
Dominik Tejnor 1 1 2 2 0
Colton Yellow Horn 0 1 1 2 0
Josef Zajíc 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 31 0 31 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Rostislav Dočekal (Znojmo): Dostali jsme se do situace, kdy jsme věděli, že případná porážka bude nejspíš znamenat, že jsme ze hry. O to je vítězství cennější. Ukázali jsme, že i v tak těžké situaci síla v mužstvu je. Myslím, že jsme šli výsledku naproti, vítězství cílevědomě vydřeli a cením si nuly, kterou mužstvo v čele s Markem Schwarzem uhrálo. Byl to zodpovědný výkon od všech čtyř pětek.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
pá 9. 2. 2018

Body nutné! Orli před pauzou vyzvou Graz