V těžké situaci mužstvo ukázalo sílu, těší Dočekala

Rozhovory
NE 11. 2. 2018
Druhé domácí vítězství s čistým kontem za sebou si v sobotu proti Grazu připsali Orli. Bylo to utkání, ve kterém museli získat tři body, aby si uchovali reálnou šanci na play-off. „Věřili jsme, že tým to ustojí," říká sportovní manažer pověřený vedením A-mužstva Rostislav Dočekal.

Druhé domácí vítězství v nadstavbě, navíc druhé čisté konto. Jste s utkáním proti Grazu spokojen?
Dostali jsme se do situace, kdy jsme věděli, že případná porážka bude nejspíš znamenat, že jsme ze hry. O to je vítězství cennější. Ukázali jsme, že i v tak těžké situaci síla v mužstvu je. Myslím, že jsme šli výsledku naproti, vítězství cílevědomě vydřeli a cením si nuly, kterou mužstvo v čele s Markem Schwarzem uhrálo. Byl to zodpovědný výkon od všech čtyř pětek.

Cítili jste větší tlak tím, že jste opravdu měli nůž na krku a museli získat tři body?
Děláme v prostředí, ve kterém je něco takového běžné. Já když mluvím za sebe, tak jsem určitě větší tlak necítil. Věřili jsme, že mužstvo kvalitu má a že to musí ustát.

Podobně důležitý zápas jste hráli i ve čtvrtek ve Villachu, kde tým podlehl 2:4. Proč to tam nevyšlo?
Začali jsme tam dobře, měli vysoké držení puku. Řekl bych, že jsme v tom zápase byli poměrně jednoznačně lepší. Bohužel inkasovali jsme laciné góly, Villachu tam padlo prakticky vše, do čeho plácli. Přestříleli jsme je, dá se říct, že přehráli, ale vyhrává ten, kdo je efektivnější. Takový je hokej.

Na střídačce dnes poprvé stál také Miroslav Fryčer, jak vypadá situace kolem jeho příchodu?
Řeknu to takhle... není moje přání být na střídačce. Samozřejmě když se nedaří, tak jako manažer spoluzodpovědný za mužstvo jinou možnost nemám. V úterý to budeme řešit. Jsme řádi, že Mirek Fryčer kývl na to, že s námi bude spolupracovat. Pravomoci a další detaily si upřesníme během příštího týdne.

Proč padla volba právě na něj?
Není jednoduché jít do týmu, kterému se nedaří, navíc možná na nějakých deset zápasů. Hledali jsme trenéra, který má něco za sebou, je psychicky odolný a perfektně jazykově vybavený. Navíc my dva jsme řekl bych velcí kamarádi, což taky hrálo roli. Je to člověk, kterého znám nejen hokejově, ale i lidsky.

Jaký bude nejbližší program v olympijské přestávce?
Tým má do úterka volno. Od středy se začneme dvoufázově připravovat na další část sezóny.

Plánujete nějaké přípravné zápasy?
Ne, ty hrát nechceme. Potřebujeme se dát zdravotně dohromady a nacvičit nějaké věci, které by nás měly posunout do toho vysněného play-off.

NEWSLETTER