Body nutné! Orli před pauzou vyzvou Graz

Naši soupeři
PÁ 9. 2. 2018
V posledním utkání před olympijskou přestávkou přivítají znojemští hokejisté na domácím ledě Graz. Půjde o souboj dvou celků, které nutně potřebují body v honbě za play-off. Zápas začíná v 17:30

Grazu se vstup do nadstavby vůbec nepovedl. Přitom po základní části byl tým kanadského kouče Douga Masona na osmém místě a dlouho bojoval o nejlepší šestku. Jenže v klíčové fázi sezóny chybí v kádru týmu ze Štýrska kvůli zranění několik hráčů, a tak přišly tři porážky za sebou v nejméně vhodnou chvíli. Domácí prohry s Villachem (1:3) a Bolzanem (0:4) proložil ještě neúspěšný duel ve Fehérváru (2:3).

Je tak jasné, že Graz potřebuje nutně body. "Začali jsme mizerně, ale na to se nemůžeme ohlížet a ve Znojmě potřebujeme zvítězit," konstatoval útočník Daniel Woger. Pomoci by k tomu měla také nová posila v brankovišti, kanadský brankář Andrew Engelage, který přišel na jih Rakouska z německého Krefeldu. Tam si připsal solidní čísla, ale zvládl letos odehrát kvůli zranění jen 13 utkání.

Orli mají za sebou nepodařené utkání ve Villachu, kde sice měli střeleckou převahu, ovšem inkasovali laciné branky a podlehli 2:4. V tabulce ztrácí na postupové místo šest bodů a před domácím publikem potřebují pro uchování postupové naděje zvítězit. "Stále věříme, že se do play-off podíváme. Musíme do každého zápasu dát vše a v sobotu zvítězit," burcuje útočník Ryan Olsen.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
32 12 14 2 4 111:114

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce nadstavby 6. 5.
body 3 4
aktuální forma Villach – Znojmo 4:2
Znojmo – Bolzano 1:0
Dornbirn – Znojmo 5:3
Graz – Bolzano 0:4
Fehérvár – Graz 3:2
Graz – Villach 1:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 36 bodů (14 + 22) Brock Higgs, 38 bodů (18 + 20)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 22 bodů (8 + 14) Clemens Unterweger, 21 bodů (5 + 16)
brankář Marek Schwarz (89,20 %) Hannu Toivonen (90,20 %)
využití přesilovek 16,0 % 20,2 %
úspěšnost oslabení 76,3 % 77,3 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #23 Stefan Siegel, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Corbett, Biro, Stehík, Tejnor, Lattner, Bořuta, Šnajnar, Zajíc – Yellow Horn, Olsen, Číp – Matuš, Bartoš, Špaček – Němec, Raška, Mrázek – Novák, Plíhal, Csamangó.
Höneckl – Carlsson, Weihager, Laakso, Unterweger, Fechtig, Setzinger, Petrovitz – Nixon, McLean, Zusevics – Camara, Brophey, Pirmann – Oberkofler, Higgs, Woger – Natter, Zierer, Strohmeier.
NEWSLETTER