2:0, 3:1, 0:0
1/3
2/3

Buldoci vrací úder. Znojmo načalo dvoudenní výjezd prohrou

Dvě nejvyšší letošní výhry si znojemští hokejisté vybojovali právě v zápasech s Dornbirnem, a na body tak mohli směle pomýšlet i do třetice. Buldoci ale vycenili zuby a ukázali, že umí nepříjemně kousat. Z brány vyhnali i Chrisa Holta, skóre otevřel exznojemský Zdeněk Blatný.

Znojemští hokejisté naskočili k prvnímu víkendovému utkání na ledě Dornbirnu s Chrisem Holtem v brankovišti a navrátilcem Jakubem Grofem v obraně. Velmi brzy si Orli vyzkoušeli početní výhodu, v níž však příliš neuspěli, naopak o sobě dal poprvé vědět bývalý hráč Znojma Zdeněk Blatný, jehož pokus ještě Holt pokryl. O pár minut později už ale český útočník v barvách Buldoků stál na konci přesilovkové kombinace, která otevřela skóre duelu.

Lawsona na druhé straně kluziště řádně prověřili až v polovině třetiny krátce po sobě slovenští útočníci Pucher a Rehuš. U znojemské klece byl rušno, když po Desbiensově zásahu zazvonila tyčka. V samém závěru úvodní dvacetiminutovky si domácí opět zahráli přesilovku a v jejím samotném závěru se znovu radovali. Po teči Guillauma Desbiense zaplul puk do jihomoravské sítě.

Prostřední dějství se Orlům vůbec nevyvedlo. Ihned v čase 20:35 inkasoval Klimíček dvě minuty a desetiminutový osobní trest za vražení zezadu. V oslabení se Znojmo ještě ubránilo, ale krátce poté unikajícího Alexandera Feichtnera fauloval Bořuta a rakouský útočník v nařízeném trestném střílení poslal kotouč do horního růžku Holtovy svatyně.

Hosté ještě dokázali před polovinou utkání snížit a po rychlém brejku se trefil Jan Šeda. Jenže znojemští hráči se neradovali dlouho a za pouhých patnáct vteřin inkasovali počtvrté, tentokrát Chris D´Alvise zamířil pod Holtovu vyrážečku. To už bylo příliš i na zkušeného amerického gólmana, který přenechal své místo Patriku Nechvátalovi.

Ten udržel čisté konto přesně šest minut, než jej po odrazu o zadní mantinel překonal Alexander Feichtner. Po druhé siréně tak odcházel Dornbirn do šaten za pohodlného vedení 5:1.

Na startu třetí třetiny ubránili Orli oslabení tři na pět a postupně se mohli vrhnout do útoku. Šance se sice naskytly, ale všechny spolehlivě lapil brankář Lawson. Znojemské hokejisty navíc stálo hodně sil i devět vyloučení. Na druhé straně si Buldoci připsali pouhé tři tresty, dva z toho až v samotném závěru duelu. Síly na odpor se již nenašly. Bezbranková poslední perioda již jen udělala tečku za znojemskou prohrou na ledě Dornbirnu.

Richard Pavlikovský (obránce Znojma): Byl to náš nejhorší výkon v sezóně. Musíme rychle zapomenout, protože zítra nás čeká další utkání. To musíme vyhrát a chceme vyhrát. Musíme ale podat úplně jiný výkon než tentokrát.