Nejdelší trip sezóny začnou Orli v Dornbirnu

Naši soupeři
ČT 11. 12. 2014
Na ledě vůbec nejvzdálenějšího soupeře v EBEL začnou znojemští hokejisté v pátek večer nejdelší trip letošní sezóny. Dornbirn doma dvakrát vysoko porazili, nyní je ale čeká těžší bitva proti houževnatému soupeř. Souboj na západě Rakouska začíná v pátek v 19:15.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
» Hvězda soupeře
Kanadský útočník James Arniel vede druhou sezónu po sobě bodování týmu a patří mezi nejproduktivnější hráče EBEL

Bilance vzájemných zápasů, které Znojmo odehrálo s tímto soupeřem, je pro český tým více než uspokojivá. Dvě letošní vysoké prohry 2:10 a 3:8 na jihu Moravy ale znamenají, že se svěřenci Davea MacQueena na utkání před svými fanoušky dobře připravují. "V přesilových hrách jsme byli docela zahanbeni. Musíme jim v nich zabránit," prozrazuje taktiku hlavní trenér.

Buldoci se v poslední době zvedli, sbírají více bodů než v úvodu sezóny a dokázali překvapit několik favoritů, naposledy dokonce lídra ligy Salzburg na jeho ledě. Podíl na zlepšení týmu má i Zdeněk Blatný, který ještě loni oblékal znojemský dres a kterého Dornbirn angažoval v listopadu. Střelecky se začalo dařit prvnímu útoku v čele s Jamiem Arnielem, dobré výkony začal podávat také gólman Nathan Lawson.

Pro Znojmo by výhra za předpokladu, že Vídeň v pátečním zápase proti Villachu neuspěje, znamenala postup na druhou příčku v tabulce a upevnění slibné pozice mezi předními týmy ligy. Orli tedy nechtějí nechat nic náhodě. "Lublaň a Dornbirn mají podobný defenzivní styl hry. Proti týmům, které hodně brání, se nám hraje hůř. My ale víme, co od zápasu očekávat a budeme připraveni," vyjádřil se k zápasu obránce Richard Pavlikovský.

Obránci Aleš Sova a Martin Bača začali po delších absencích trénovat s týmem, ve víkendových zápasech se ale ještě nepředstaví, stejně jako dlouhodobě chybějící útočník Pavel Rosa.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 10 1 1 0 64:28

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 3. 10.
body 31 22
aktuální forma Znojmo – Lublaň 2:3sn
Klagenfurt – Znojmo 1:4
Znojmo – Linz 5:2
Dornbirn – Graz 2:3
Salzburg – Dornbirn 2:4
Dornbirn – Innsbruck 4:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 30 bodů (11 + 19) James Arniel, 27 bodů (14 + 12)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Andy Sertich, 11 bodů (1 + 10)
brankář Chris Holt (91,49 %) Nathan Lawson (91,82 %)
využití přesilovek 30,23 % 19,66 %
úspěšnost oslabení 76,92 % 75,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #28 Daniel Gamper, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí: #84 Michael Johnstone, #61 Ulrich Pardatscher

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Bořuta, Klimíček, Jass, Štach, Pavlikovský, Nemčík – Beroun, Šeda, Novák – Tomas, Bartoš, Abdul – Podešva, Pucher, Havlík – Lattner, Rehuš, Číp – Špaček, Fiala.
Lawson – Magnan-Grenier, D´Aversa, Crawford, Sertich, Lembacher, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Bohmbach, Blatný, Petrik – Putnik, Feichtner, Desbiens – Samardzic.
NEWSLETTER