Olomouc
1/3
2/3

Orli prodloužili vítěznou šňůru, porazili Olomouc

<em>Znojmo</em> - Poslední zápas kalendářního roku přivál na znojemský led olomouckou Moru. Hosté začali lépe a již v osmé minutě šli do vedení. Orli ale zbraně nesložili a ve druhé periodě vývoj utkání otočili. Postarali se o to Beroun s Říhou. Olomouc sice v zápětí vyrovnala, ovšem ještě v téže třetině vrátil svým barvám vedení Štach. V poslední periodě navýšil náskok opět Beroun. O zdramatizování zápasu se v šedesáté minutě postaral Ministr, a tak to hosté zkusili ještě bez gólmana. Toho však využili domácí, neboť Staněk přidal konečnou tečku zápasu do prázdné olomoucké klece.

Středeční podvečer v Hostan aréně proti sobě postavil dvě moravská mužstva - Znojmo a Olomouc. Malý souboj o prvoligového krále Moravy se odehrál ve svižném tempu před solidně zaplněnými tribunami.

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostům z Hané. Hned první nebezpečná střela z hole Kucharczyka prověřila schopnosti gólmana Přikryla v domácí kleci. Olomouc však byla i nadále nebezpečná, ale ani jedovatá teč Mikela nevyvedla Přikryla z klidu. Nejvíce se domácí brankář zapotil při samostatném úniku Lhotského, avšak ani ten nedokázal skvělého znojemského muže v brankovišti přelstít. To se podařilo až Petru Dominovi, který si parádně vybruslil z rohu a nikým nehlídán otevřel účet zápasu – 0:1. Na konci první třetiny se ještě mohli Orli postarat o vyrovnání skóre, ale poskakující puk nedokázal žádný z hráčů došťouchat za Žigárdyho záda.

Do druhé periody vstoupili domácí hráči jako vyměnění. Nejdříve přečkali přesilovku a následně se o srovnání zasloužil Jiří Beroun, jenž po šikovném přiťuknutí Pospíšila procedil puk mezi Žigárdyho betony – 1:1. O pár minut později se Orli dostali poprvé do vedení zásluhou Vladimíra Říhy, který po ukázkové souhře s Berounem zavěsil do poloodkryté brány – 2:1.

O pár vteřin později bylo opět vyrovnáno. Z téměř beznadějného úhlu vystřelil Petr Polodna a nepatrnou skulinkou se puk prodral za záda Přikryla – 2:2. Moru gól povzbudil a hrnula se do útoku. Velké štěstí měl domácí gólman především při střele Bartoně. Z opětovného vítězství se však radovalo Znojmo. K překvapení celého hlediště zapadlo nahození Lubomíra Štacha za záda nevěřícně koukajícího Žigárdyho – 3:2

Do posledního dějství vstoupili aktivněji Orli. Nejdříve smutnil Jarůšek, jehož střela těsně minula bránu hostů. O chvíli později se do obrovské šance dostal další junior Komínek, ale ani tentokrát nenašel kotouč cestu do olomoucké klece. Na ledě se nám začalo malinko přiostřovat, a tak vzal nit zápasu do rukou Jiří Beroun a svým doťuknutím zchladil horké hlavy a zvýšil znojemský náskok – 4:2.

Mora se však nechtěla vzdát. Dvě a půl minuty před koncem utkání si vzali hostující trenéři oddechový čas, který se tentokrát vyplatil. Již ve hře bez brankáře se šestice olomouckých hráčů postarala o kolotoč v domácí obraně a Vyrůbalík svým přesným pasem vybídl Milana Ministra ke snížení stavu – 4:3. Hanáci se i v poslední minutě usadili před Přikrylovou bránou, ale kýženého gólu se už nedočkali. Do opuštěné Žigárdyho svatyně pojistil znojemské vítězství Aleš Staněk - 5:3.

Milan Kastner (Znojmo): V první třetině jsme trochu hledali ten výkon, co jsme předvedli v Chomutově. Málo jsme bruslili a měli jsme plno nepřesností. To se nám povedlo ve druhé třetině zlepšit a bojovným výkonem jsme dokázali přehrát silnou Olomouc, takže to hodnotím kladně.

Petr Fiala (Olomouc):Domácí víc bojovali, a pak zaslouženě vyhráli. Nic víc k tomu nemám.