Zlepšili jsme pohyb i rozehrávku, liboval si Tomáš Klimeš

Rozhovory
ČT 30. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Velká senzace se odehrála před návštěvníky znojemské Hostan arény ve středu v podvečer, kdy domácí na svém ledě hostili olomouckou Moru. I přestože Olomouc vstoupila do utkání lépe a po první třetině držela těsný náskok, Orli dokázali srovnat a stav utkání otočit ve svůj prospěch. „V první třetině ještě převládala euforie z výhry v Chomutově a nebyla tam plná koncentrace,“ hodnotil průběh prvního dějství po zápase jednatřicetiletý znojemský obránce Tomáš Klimeš.

Vítězná šňůra utkání se včera prodloužila o další zápas. Postarala se o to především dvojice Beroun – Říha. Oba jmenovaní útočníci ve druhé dvacetiminutovce vsítili každý po jednom gólu. Kohouti sice stihli pohotově odpovědět, ale hubený náskok svému týmu znovu vrátil Štach. „Začali jsme bruslit a dávat si dobře puky. Tím pádem se celá hra zlepšila,“ věděl Tomáš Klimeš. Třetí třetina přála rovněž domácím, kteří přidali další dva góly a zaslouženě vyhráli.

foto
⇒  Tomáš Klimeš

V poslední době se v týmu objevuje také hodně juniorů, do včerejšího zápasu bylo povoláno celkem sedm mladíků. „Jsou to šikovní kluci a pokud na sobě budou pracovat tak, jak pracujou, myslím si, že za rok nebo dva budou v áčku normálně hrávat,“ chválil spoluhráče Klimeš.

Ten se na led vrátil téměř po měsíční absenci v pondělním zápase proti Chomutovu. „První zápas po zranění je vždycky lepší, člověku se daří. Druhý už je horší, dneska se to potvrdilo. Ale vyhráli jsme,“ byl rád.

Vánoční svátky prožil odchovanec brněnského hokeje na Šumavě. „Vánoce jsem strávil u tchána a tchýně na Šumavě.“ Po tradiční štědrovečerní večeři nechybělo ani rozdávání dárečků. „Mám malou dceru, takže to zase bylo o něco hezčí.“

Na silvestrovskou párty se však nechystá. Poslední den v roce stráví v klidu. „Budeme s přítelkyní a malou oslavovat doma. Prostě normální Silvestr u televize,“ svěřuje se se svými plány.


Týmu ve středu chyběl Adam Havlík, který se zranil ve vítězném utkání s Chomutovem. „Máme podezření na natažené křížové vazy v koleni, což není nic pozitivního. Doufáme, že se to ale nepotvrdí.“ Absenci dvou utkání má i Martin Podešva, který naposledy naskočil do duelu s Berounem. „Martin Podešva má nepříjemné zranění nějakého úponu, nedá se to nijak ovlivnit. Teď odpočívá, je to otázka času, jestli to bude týden nebo čtrnáct dní,“ sdělil trenér Milan Kastner.

Další utkání odehrají Orli až 5. ledna, teď je čekají čtyři dny volna na regeneraci, odpočinek a rozloučení se starým rokem. „Je konec roku, teď máme volno. Hrajeme až 5. ledna, trénovat začínáme druhého. Máme dost času na to, abychom pořádně trénovali, abychom začali zase pořádně bruslit a prezentovali se tou hrou, kterou jsme předváděli na začátku sezóny.“

Střídavé starty gólmanů jsou zatím otazníkem. Plzeňský Petr Přikryl, který zastupuje Luboše Horčičku, zde zůstává jen do 6. ledna. „Do 6. ledna tady zůstává Přikryl, potom se to bude řešit,“ zakončil Kastner.

NEWSLETTER