Ústí n. L
1/3
2/3

Z dramatického zápasu berou Orli pouze bod

<em>Znojmo</em> - Velmi pohledný hokej přinesl zápas třetího kola mezi domácím Znojmem a Ústím. Skóre utkání otevřel ve třinácté minutě hostující Čurilla a následně zvýšil Alinč. Orli však nepolevili a ve druhém dějství svého soka dokonce přehrávali. O kontaktní gól se postaral Štach a na začátku třetí třetiny vyrovnal Říha. Vedení vrátil svému týmu o deset minut později Mikulík. Ovšem ani tento stav nebyl konečný. Dvě a půl minuty před koncem poslal zápas do prodloužení Vrba. Ani během těchto pěti minut se o vítězi nerozhodlo, a tak si o slovo řekly samostatné nájezdy, kde Lvům zajistil bod navíc Čurilla.

Oba celky vstoupily do utkání velmi aktivně, šance střídala šanci a diváci se měli na co dívat. Ze sedaček je zvedl v 10. minutě ústecký Alinč, který spálil gólovou šanci, když se sám ocitl před brankářem Horčičkou a trefil jen jeho připravenou lapačku. V čase 12:30 už však hosté gólový přírůstek slavili. Říhovo vyloučení potrestal Marek Čurilla, jehož rána se otřela o břevno a zapadla do sítě, 0:1. Další vstřelená branka na sebe nenechala dlouho čekat, z ní se radovali opět Ústečtí. Horčička vyrazil střelu ústeckého Pazourka pouze na čepel Jana Alinče a ten neměl problém doklepnout puk za záda znojemského gólmana, 0:2. Domácí měli možnost ještě v závěru snížit soupeřův náskok, do odkryté Francouzovy branky však puk nikdo ze znojemských hráčů nedokázal protlačit.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí, kterým zbývala ještě necelá minuta výhody jednoho hráče v poli. Velkou šanci nedokázal zúročit Orsava, který se ocitl sám před ústeckým brankářem, úspěšně zakončit ale nedokázal. Hostan arénu rozjásal až ve 29. minutě Lubomír Štach, který se vydal na spanilou jízdu, v mezikruží se vyhnul hokejkám protihráčů a zavěsil nad vyrážečku ústeckého brankáře, 1:2. O několik sekund později byli diváci znovu na nohou. Podešva objel soupeřovu branku a i v tísni dokázal puk za záda Francouze protlačit. Gól ale nebyl uznán z důvodu úmyslného kopnutí nohou.

Začátek třetí třetiny se také nesl ve znamení šancí Orlů. Hned ve 43. minutě se puku ujal Vyletelka, projel za bránou soupeře a přesnou přihrávkou našel mezi kruhy volného Vladimíra Říhu, který přesnou střelou mezi Francouzovy betony stav srovnal, 2:2. Do obrovských šancí se následně dostali Vyletelka, Plášek, Haman a Orsava, proměnit ovšem ke své smůle nedokázali. Skóre se opět změnilo až v 53. minutě. Zbytečné oslabení dostalo Lvy znovu do vedení. Milan Mikulík s velkou dávkou štěstí tečoval letící puk přímo před znojemským brankářem a ten už neměl šanci úspěšně zasáhnout. Štěstěna se ale přiklonila i na stranu Orlů. V čase 57:27 zkusil pozornost ústeckého gólmana Tomáš Vrba a jeho pokus skončil brankou, 3:3.

Tento stav oba týmy už do konce poslední dvacetiminutovky udržely, a na řadu tak přišlo prodloužení a následně samostatné nájezdy, v nichž hosté překvapili výměnou brankáře, do ústecké svatyně se postavil Zdeněk Orct. Jediným úspěšným střelcem se stal Marek Čurilla, když puk procedil mezi Horčičkovými betony a zajistil tak svému týmu dva body.

Karel Soudek (Znojmo): První třetinu jsme prospali, soupeř byl kvalitní, zaskočil nás a my byli možná trochu pod tlakem našich prvních dvou utkání, která nebyla nejlepší. Myslím si ale, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, jen jsme bohužel nedokázali proměnit množství šancí. Nájezdy už jsou otázka štěstí a soupeř byl dnes šťastnější. Zdá se, že zatím si myslíme, že za každou cenu musíme uspět, protože se nám dařilo v přípravě, musí to pokračovat a první liga je soutěž, kde by Znojmo mělo hrát úplně nahoře. Taková ale liga není. Soupeři jsou kvalitní, urputnější než v přípravě a my se s tím musíme vyrovnat.

Petr Rosol (Ústí nad Labem): Přestože jsme vyhráli, nejsem spokojen, protože v první třetině za stavu 2:0 jsme měli soupeře dorazit. Ve druhé třetině jsme bohužel neproměnili tři samostatné nájezdy, pak dostali gól na 2:1 a hráli špatně. Vyrovnávací gól na 3:3 byl hodně nešťastný. Hráči si ale znovu mysleli, že při dvoubrankovém vedení se z nás soupeř podělá. To samozřejmě neudělal, dostal nás pod tlak a my začali dělat hloupé fauly. Byla to pro nás dobrá prověrka. Znojmo má od začátku přípravy fazónu a myslím si, že bude patřit ke špičce první ligy. Čím víc takových zápasů odehrajeme, tím lépe.