Na jih Moravy zavítá favorit z Ústí

Naši soupeři
ÚT 21. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Těžký dvojzápas čeká v závěru tohoto týdne na znojemské hokejisty. Stejně jako v loňském ročníku svedl Orlům los soutěže dva velké favority z Ústí nad Labem a Chomutova hned za sebe do rozmezí několika dnů, tentokrát již na konci září. Ústí nad Labem oproti předchozí sezóně ještě posílilo a pyšní se extraligovým kádrem se šesti ex-znojemskými hráči. Podaří se Znojmu překvapit? Přijďte ve středu od 17:30 podpořit domácí tým proti velkému favoritovi!

Představení soupeře

Ústečtí Lvi se už několik po sobě následujících sezón pohybují na samotné špici první hokejové ligy. Od sezóny 2005/06 celou soutěž nevyhráli jen v ročnících 2007/08, kdy si užili krátké působení v extralize, a aktuální sezóně 2009/10, kdy ve finále po sedmizápasové dramatické bitvě podlehli velkému rivalovi z Chomutova. Vzhledem k neúspěchu chomutovského mužstva v následné baráži s Mladou Boleslaví zůstávají i nyní tyto dva týmy jasnými aspiranty na vítězství a účast v extraligové baráži.

foto
⇒  Vzájemné duely s sebou loni přinesly množství emocí

Po neúspěšném finále Lvi ještě posílili a o jejich ambicích svědčí fakt, že lovili téměř výhradně v extraligových vodách, k čemuž jim pomohl také příchod Jaromíra Šindela do managementu klubu. Žlutý dres na sebe nově navlékli Boháč, Ludvík, Diviš nebo Čurilla, všechno známá extraligová jména, a jedinou prvoligovou posilou se tak stal obránce Petr Hořava, jenž se do Ústí vrátil po sezóně strávené ve Znojmě. Rozšířil tak početnou kolonii ex-znojemských hokejistů, do níž patří také obránci Klobouček, Němeček a útočníci Mikulík, Ludvík a Pazourek.

Severočeši mají k dispozici široký kádr a spoustu hráčů vyslali na střídavé starty, především do blízkých Litoměřic. Nové posily z Ústí ale získaly i jiné kluby. Odchody brankářů Salfického a Fialy na hostování do Plzně, resp. Třebíče zanechaly mezi třemi tyčemi ústeckého týmu zkušeného Zdeňka Orcta a mladého Pavla Francouze z Plzně, klub však může sáhnout také k povolání dalších dvou zmíněných gólmanů.

Sezóna začala pro Ústí sérií dvou domácích utkání. Po výhře 3:1 nad Táborem přišel křest ohněm v podobě derby s Chomutovem, kde Lvi otočili nepříznivý vývoj a nakonec triumfovali v prodloužení poměrem 5:4.

Z kabiny Orlů

Dvoubodový zisk ve Vrchlabí byl teprve druhým vítězstvím Orlů na samostatné nájezdy za více než rok v první lize a smazal nepříjemně vyhlížející nulu na bodovém kontě. Během úvodních čtyř kol dostali svěřenci trenérů Soudka a Kastnera za protivníky tři nejlepší týmy v první lize, a tak úspěch na vrchlabském ledě jistě přijde vhod.

Kvůli zdravotním problémům je stále nejistá účast Erika Hrni a Rostislava Marosze, další útočník Hampl v posledních kolech vypomáhá extraligovému Třinci. Ve Vrchlabí už se do utkání s výjimkou Marosze zapojili všichni juniorští reprezentanti po návratu z kanadského soustředění a měli by být k dispozici i pro nadcházející kola.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Pavel Ondřej (Soběslav)
Čároví: Jiří Flegl (Č. Budějovice), Martin Šperl (Písek)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Rangl, Pláněk, Štach, Kania, David, Kolafa, Klimeš, Lattner - Plášek, Haman, Orsava, Havlík, Hradecký, Beroun, Vyletelka, Říha, Staněk, Rachůnek, Podešva, Vrba

HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Hořava, Gureň, Boháč, Holomek - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Šagát - Diviš, Hanzl, Rod - Kanko, Mikulík, Ludvík

Další zápasy 3. kola

Chomutov - Tábor
Jihlava - Vrchlabí
Benátky nad Jizerou - Hradec Králové
Písek - Beroun
Olomouc - Havlíčkův Brod
Chrudim - Třebíč
Litoměřice - Kadaň

NEWSLETTER