Střelec Vladimír Říha: Šetřím si jednu hokejku jen na zápasy

Aktuální zprávy
ST 22. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Gólová bilance znojemských hokejistů v nové sezóně je zatím velmi jednoduchá. V každém utkání Orli vstřelili tři góly, z nichž jeden měla na svědomí hokejka Vladimíra Říhy. Křídelní útočník byl nucen strávit většinu loňské sezóny mimo hru s nepříjemným zraněním, a tak už nyní v září má na kontě stejný počet branek jako loni za celý soutěžní ročník.

Před týdnem se proti Hradci Králové postaral o vůbec první přesný zásah svého týmu v novém ligovém ročníku, ve Vrchlabí rozhodl proměněným samostatným nájezdem o dvoubodové výhře a radovat se mohl také proti Ústí nad Labem, když na začátku třetí třetiny přesně mířenou střelou mezi betony srovnával skóre na 2:2. „Mám jednu hokejku a šetřím si ji na zápasy,“ směje se Říha při vysvětlování svojí střelecké formy. „Kluci z útoku mi zatím dobře přihrávají, minule jsem dal nájezd. Dneska bohužel ne.“

foto
⇒  Vladimír Říha

Znojemské mužstvo potvrdilo, že proti favoritovi z Ústí nad Labem se mu podobně jako v loňské sezóně daří hrát vyrovnaná a divácky atraktivní utkání, v nichž sahá po bodovém zisku. „Škoda, že jsme špatně začali. Nevím proč, myslím že si málo věříme, chybí nám sebevědomí. Máme k puku blíž, ale zbytečně se necháme soupeřem dobruslit a vzít si kotouč, klidně i u nás ve třetině. Z toho pak pramení chyby,“ litoval třicetiletý forvard.

Ústečtí Lvi si užívají povedený start do soutěže a od prvních kol potvrzují papírové předpoklady, které je společně s Chomutovem řadí do pozice jasných favoritů na prvoligové vítězství. „Na ledě to ani poznat nebylo,“ míní Říha. „Dvě třetiny jsme byli skoro lepším týmem a v přípravě jsme odehráli kvalitnější utkání s těžšími soupeři. To, co je v nás a co máme natrénováno, teď musíme prodat v soutěži.

Příležitost k tomu budou mít Orli již v sobotu, kdy se jejich velmi těžký start do soutěže uzavře na ledě Chomutova. „Není to ideální, ale nedávno jsme hráli s Plzní, porazili Pardubice, České Budějovice nebo Spartu. Ústí nebo Chomutov jsou soupeři, kteří chtějí postoupit do extraligy, a podle výsledků přípravy by se nám proti nim mělo dařit více. Možná by nás právě to mělo odrazit k lepším výsledkům proti těm papírově slabším soupeřům,“ uzavřel Vladimír Říha.

NEWSLETTER