Slavia
1/3
2/3

Znojemský nápor přišel pozdě

<em>Znojmo</em> - Do utkání mezi Znojmem a Slavií vstoupili lépe hosté, kteří si hned v úvodu zajistili dvoubrankové vedení. Poté přidali další dva góly a vše spělo k jasné výhře Pražanů. Ovšem v závěrečném dějství dokázali Orli snížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnání jim už soupeř nedovolil a odváží si z Hostan arény tři body za vítězství 4:3. Za domácí se nejlépe uvedl Martin Růžička, který si připsal dvě brankové přihrávky.

Znojemští orli nastoupili do utkání proti Slavii bez několika svých opor a v úvodu střetnutí to bylo hodně znát. Pražané začali od podlahy a již po dvou minutách je poslal do vedení Micka. To ovšem nebylo ze strany hostů vše a v páté minutě jim zajistil dvoubrankový náskok v přesilové hře Rataj. Poté se začaly plnit trestné lavice a v určitých okamžicích na nich odpočívalo hned několik hráčů. Pravdou ovšem je, že rozhodčí první část hry příliš nezvládali. Žádný z týmů již své výhody nedokázal využít a to ani v dvojnásobné převaze, která se naskytla Znojmu.

Druhá třetina již nebyla tak zajímavá jako ta úvodní. Domácí se snažili snížit stav, ale jejich úsilí jim spíše svazovalo nohy. Dobrou příležitost měl Haman, ovšem ani jemu se nepodařilo překonat pozorného Svobodu. Slavisté si po většinu času pouze hlídali své vedení a do útočných manévrů se nikterak nehrnuli. Nakonec však druhá dvacetiminutovka branku přeci jen přinesla a radovali se opět hosté, když volný kotouč uklidil za Kamešova záda Tomica.

Vstup do závěrečného dějství patřil opět hostům, kteří využili přesilovku pěti proti třem, když se od modré čáry trefil Hlavačka. Pražany čtyřgólové vedení ukolébalo a čekali, že se utkání již pouze dohraje. To se jim však v zápětí vymstilo a první, kdo rozvlnil síť Svobodovy branky, byl Erat, který uklidil do branky odraženou střelu Růžičky. Orli se dokázali zvednout a jejich snaha vyústila v branku v oslabení, kterou připravil pro Pláška perfektní přihrávkou opět Růžička. O necelé dvě minuty později dokázal svým důrazem před slavistickou klecí snížit Haman na rozdíl jednoho gólu. Svěřenci trenéra Růžičky se nakonec vzchopili a vyrovnat už domácím nedovolili.

Pavel Hynek (Znojmo): Tak já v první řadě gratuluji soupeři k vítězství. My jsme měli špatný vstup do zápasu, v 5. minutě jsme prohrávali 2:0 a od toho se to odvíjelo. Když ve druhé třetině jsme se začali trochu nadechovat, dostali jsme třetí gól a v samotném závěru zápasu jsme to dokázali zdramatizovat, ale bohužel jsme to nedokázali vyrovnat.

Jiří Kalous (Slavia): Já si myslím, že na začátku první třetiny jsme odehráli výbornou partii, až na závěr jsme to zbytečně zdramatizovali. V celku z jasného utkání jsme v závěru udělali drama, ale dobojovali jsme to do vítězného konce, takže nakonec tři drahocenné body pro nás.