Měli jsme se více semknout a hrát jednoduchý hokej, říká Radek Haman

Aktuální zprávy
SO 29. 9. 2007
<em>Znojmo</em> - Nastoupil s kapitánským céčkem na dresu, vstřelil gól, přesto po zápase důvod k radosti neměl. Jeho tým totiž prohrál 3:4 a připsal si už třetí porážku v řadě. Řeč je o <b>Radku Hamanovi</b>, hráči Orlů, který ve Znojmě hraje už svoji 13. sezonu. „Jsme bez bodu, zvedli jsme se až na konci, to už bylo pozdě a nic to už neřešilo. Myslím si, že jsme odehráli jeden z nejhorších zápasů, asi to musel vidět každý,“ smutnil po zápase domácí útočník.

Je odehráno pět minut zápasu a na ukazatali skóre svítí stav 2:0 ve prospěch hostů. „Netuším, co se tam stalo. Z tý přesilovky padl gól, to se stává, ale ten první byla konkrétně moje chyba, když jsem nechal hráče volného před brankou,“ sype si popel na hlavu. „To by se nemělo stát a asi to ovlivnilo průběh utkání,“ dodává.

Do utkání nezasáhlo několik klíčových hráčů kádru. Mezi nimi např. Dopita, Bičánek nebo Trvaj. „Určitě jsou to hráči, kteří jsou nepostradatelní, ale tohle jsme věděli před zápasem. Biči už je také nějaký pátek marod a my jsme to chtěli z tý hlavy dostat ven. Nemůžeme se spoléhat na to, že Dopi a Jarda Svoboda, kteří hrají v základu prostě chybí a byla by hrozná chyba vymlouvat se jenom na tohle. Měli jsme se více semknout a hrát jednoduchý hokej a to jsme prostě nedělali,“ hledá chyby, kvůli kterým znojemské mužstvo v zápase neuspělo.

Když na začátku třetí třetiny vstřelili Slavisté už čtvrtou branku, vypadalo to, že Orli odejdou ze zápasu s pořádným výpraskem. „S přibývajícím časem jsme věděli, že hrajeme hlavně pro psychiku do dalšího utkání. Říká se, že jakým způsobem skončí zápas, měl by začít ten další,“ soudí Haman. Avšak vzápětí začal dávat góly i domácí tým. „Začalo se najednou více bruslit, padl první gól, poté se naše hra samozřejmě zvedla, vzápětí padl druhý, byla to spíše shoda náhod. Měli jsme možná začít takhle dřív, hrát jednoduchý hokej, abychom chodili do branky a netočili to jenom po rozích a mantinelech,“ lituje.

Při otázce, zda Orlům čtyřgólový náskok soupeře pomohl, Haman říká: „Doufám, že se to nebude opakovat v dalších zápasech, ale paradoxně nám to asi trochu pomohlo, že to z nás trochu spadlo. Najednou šly i přihrávky, nevraceli jsme se s puky, všechno šlo trochu lehčeji."

Znojmo dokázalo v závěrečné třetině během šesti minut snížit na rozdíl jediné branky, na vyrovnání se však už nezmohlo. „Těžko se s tím zápasem dalo ještě něco udělat, ale spíše jsme opravdu hráli pro začátek příštího utkání,“ dodává Haman závěrem.

NEWSLETTER