Orli chtějí navázat na letošní úspěchy proti Slavii

Naši soupeři
ČT 27. 9. 2007
<em>Znojmo</em> - Po dvou porážkách se Znojmo pokusí znovu potěšit své příznivce vítězstvím. V 6. kole extraligy narazí na pražskou Slavii, kterou dokázalo v přípravě vždy porazit. Orli jsou zatím na devátém místě tabulky a na svého protivníka, který se drží na čtvrté pozici, jim schází čtyři body. Zápas začíná v pátek od 17:30 v Hostan aréně.

Duely pátečních soupeřů se v minulé sezóně nesly ve znamení domácích úspěchů. Orli nejdříve odehráli dva zápasy v Hostan aréně a Pražané si odvezli porážky 5:2 a 4:2. V Sazka Areně si oba týmy své pozice vyměnily a z vítězství 4:2 a 6:2 se mohli radovat hokejisté Slavie.

Pražané po nepříliš vydařené přípravě vstoupili do ligy ve velmi dobrém světle a prohráli pouze jediný zápas 4:3 v pražském derby proti Spartě. Dvě z jejich výher byly dvoubodové - 4:3 po nájezdech s Mountfieldem a 6:5 v prodloužení v Karlových Varech. Tři body do tabulky si odvezli z Ústí, které porazili 2:1 a v minulém kole přehráli Třinec poměrem 5:2.

Slavistický kádr prošel přes léto četnými změnami, ale na soupisce najdeme několik zajímavých jmen. V brance nastupuje Adam Svoboda, oporami v obraně jsou Petr Kadlec, Martin Hlavačka a Pavel Kolařík. V útočných řadách patří mezi nejzkušenější Josef Beránek, Jaroslav Bednář, Michal Sup, David Hruška a Radek Duda. Hřáči, kteří strávili nějaký čas ve službách Orlů, jsou Roman Němeček, Igor Rataj a také Jakub Sklenář, který do Slavie přestoupil již ze znojemského dorostu.

Za domácí by měli být mimo hru Bičánek a Štach. Otazník zůstává nad startem Trvaje a Kotašky. Do hry se už s největší pravděpodobností zapojí obránce Švrček. Pražané přijedou na jih Moravy nejspíše v kompletním složení.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Tesařík, Jareš, Kotaška, Chvátal, Chmelíř, Mojžíš, Vyrůbalík - M. Růžička, Dopita, Demel - Čachotský, Haman, Plášek - Padělek, J. Svoboda, Selingr - Meidl, R. Procházka, Beroun

HC SLAVIA PRAHA: Svoboda - Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Hruška, Beránek, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Bednář - Duda, Růžička, Doležal

Ostatní zápasy 6. kola
HC Litvínov - HC Moeller Pardubice
HC Oceláři Třinec - RI OKNA Zlín
HC GEUS OKNA Kladno - HC Slovan Ústečtí Lvi
HC MOUNTFIELD České Budějovice - Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel
HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň

NEWSLETTER