CHANCE liga - po 13. 11. 2023
20. kolo
Znojmo
4:2
0:1, 2:1, 2:0
Třebíč
1/3
22'
28'
2/3
51'
60'
7'
34'

Bravo! Orli v infarktovém derby přetlačili Třebíč

Horáci se sice na znojemském stadionu dostali brzy do vedení, poté se ale vyrovnávací trefou předvedla nová posila do obrany Daniel Bukač. Oba týmy poté ještě přidaly po gólu a na jihu Moravy to začalo vypadat na prodloužení. Tomu ale vystavil stopku vítězným zásahem Jakub Jenáček. O potvrzení tří bodů pro Znojmo se postaral zakončením do prázdné klece Tomáš Svoboda.

Úvodní dvacetiminutovka derby se nesla v očekávaném tempu. Ani jeden celek nechtěl ustoupit z žádného souboje. Po jedné z šancí diváci mohli vidět první rivalskou situaci mezi kluby. Střela Marka Berky skončila v lapačce Mičána, vzápětí po přerušení hry se mezi sebou pošťuchoval Kříž s Matušem. Rozhodčí ale celý incident uklidnili. Prvním týmem, který vstřelil branku byla v tabulce lépe postavená Třebíč. Před Grohem zůstal úplně volný Bittner a po efektivní nahrávce Štebiha, uklidil kotouč do sítě. Po gólu museli domácí čelit přesilové hře. Ta se ale naštěstí se obešla bez vážnější šance. Orli si tak mohli, alespoň pro tuto chvíli vylepšit svou statistiku v oslabení. V dalším průběhu zápasu si ‘‘rudé hvězdy‘‘ vytvořili tlak na znojemskou branku. Nejvážnější šancí byla jistě střela Matěje Svobody, jehož nabídka skončila až těsně vedle tyče orlí svatyně. Další minuty už se hokej přeléval víceméně ze strany na stranu. Z domácích ale byla cítit nervozita, čehož Horáci v určitých chvílích také využívali. Nebezpečná se zdála nahrávka před brankou, kde byl opět volný Třebíčský Dočekal, z poslední šance třetiny, se mu ale kotouč trefit nepodařilo.

Střední část dnešního duelu přinesla v úvodu devatenácté minuty hned radost domácích příznivců. Nová tvář Znojma Daniel Bukač si najel do mezikruží a pohotově svižnou ranou vymetl pavouky Mičánovi branky. Po vstřelené brance začala Třebíč kousat a Groh musel několikrát ukázat své brankářské schopnosti. Zvláště aktivní byl Psota, který se několikrát důrazně snažil dostat k dorážce. Znojmo ale v osmadvacáté minutě dokázalo zprvu z nenápadné šance vytěžit branku. Tomáš Svoboda přihrál před brankou osamocenému Pavlu Jenyšovi, který měl dostatek prostoru k zakončení pod lapačku třebíčského maskovaného muže. Orli vedoucí gól nakopnul a další minuty jim jednoznačně patřili. Zajímavá situace nastala po střele Bartka. Kotouč se odrazil od mantinelu před Matuše, bohužel promáchl a tuto akci nedokázal přenést v gól. Stejný hráč vzápětí provětral lapačku Mičána. Horácká Slavia ovšem zvládla vyrovnat. Martin Dočekal vyslal lehké nahození na svatyni Dominika Groha, puk ještě dokázal tečovat Ladislav Bittner a utkání bylo opět srovnané. Branka Třebíče chod hry opět poměrně zklidnila a další změna stavu do konce třetiny nepřišla.

Poslední třetí třetina začala opět lépe ze strany Jihomoravanů. Brankářskou kvalitu prověřili svými pokusy Jenáček se Sedláčkem. Nový tlak si mohli vytvořit v přesilové hře. První ostrou střelu vyslal Zahradníček jeho pokus skončil mezi betony Mičána. Tato přesilovka ukázala i zlepšení ze strany Orlů. Hráči se snažili pálit ze všech pozic a nadělali obraně hostů starosti. Po vysoké holi, která skončila v obličeji Sklenáře, dostali další možnost početní převahy. Nejnebezpečněji zde pálil Martin Šťovíček, jeho pokus však horácký gólman odrazil betonem. V padesáté minutě nastala kuriózní situace. Jakub Jenáček napálil kotouč, který si Mičán srazil až za brankovou čáru a rozjásal domácí fanoušky. Následně Třebíč tlačila na pilu, a dožadovala se vyrovnání. Dosavadní pokusy byly ale nepřesné nebo je Groh dokázal pokrýt.

Horákům ale čas rychle utíkal a stále nebyli schopni před znojemskou bránou nic vymyslet. Hostující trenéři se rozhodli odvolat gólmana a zkusit štěstí v šesti, což ale byla konečná - do prázdné klece pečetil tři body pro Orly Tomáš Svoboda.


Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): V první třetině bylo znát, že se týden nehrálo. Neměli jsme dobrý pohyb a útok na bránu. Po první třetině jsme si řekli pár věcí a myslím si, že se naše hra výrazně zlepšila. Jsme rádi, že se vyrovnané utkání obrátilo v náš prospěch a bereme tři body. Fanoušci dokázali vytvořit nádherou atmosféru. Přesně tohle ti hráči potřebují. Jsme rádi, že nám naši fanoušci stále zachovávají přízeň a podporují nás. Momentálně žádné další změny v kádru nechystáme. Teď potřebujeme, aby se hráči sehráli a podávali stabilní výkony.

Kamil Pokorný (Třebíč): Utkání bylo velmi vyrovnané. Oba týmy cítily, že každé vyloučení může hrát nějakou roli, a proto se hrál slušný hokej. V první třetině jsme měli odskočit na více než jednobrankový náskok, protože jsme tam měli hodně šancí. Ve druhé třetině Znojmo zápas otočilo díky našim chybám. Byli jsme rádi, že jsme ještě do konce třetiny dokázali v přesilovce vyrovnat. Ve třetí třetiny jsme zvládli přečkat dvě oslabení, ale díky tomu jsme se zároveň připravili o čas a síly na útok. Potom domácí dokázali vstřelit gól, který rozhodl utkání. Soupeři gratuluji k vítězství.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
0 Daniel Bukač 1 0 0 1 2 0
47 Jakub Jenáček 1 0 0 1 2 0
0 Pavel Jenyš 1 1 0 2 1 0
23 Tomáš Svoboda 1 1 0 2 2 2
71 Jan Bartko 0 0 0 0 0 0
93 Petr Beránek 0 1 0 1 1 0
87 Marek Berka 0 0 0 0 0 0
20 Patrik Čermák 0 1 0 1 1 0
57 Jan Hruška 0 1 0 1 1 0
96 Anton Karlsson 0 0 0 0 1 0
94 Erik Mareš 0 0 0 0 2 2
12 Jakub Masař 0 0 0 0 1 0
53 Radim Matuš 0 0 0 0 0 0
9 Jiří Remta 0 0 0 0 -1 0
72 Jan Sedláček 0 0 0 0 0 0
66 Dominik Sklenář 0 0 0 0 0 0
95 Martin Šťovíček 0 1 0 1 1 0
21 Dominik Tejnor 0 0 0 0 -1 0
13 Jan Zahradníček 0 1 0 1 2 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
98 Dominik Groh 60 31 2 29 93.5 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER