ICE Hockey League - čt 4. 11. 2021
15. kolo
Znojmo
4:3p
2:1, 0:2, 1:0 - 1:0
Lublaň
14'
15'
1/3
2/3
57'
6'
27'
36'

Orli skolili lídra v zápase plném obratů

Ještě čtyři minuty před koncem Znojmo v duelu s vedoucím celkem tabulky z Lublaně prohrávalo, nakonec ale bere dva body za vítězství v prodloužení. Orlům výrazně pomohly přesilovky. V nich dali všechny góly v základní hrací době, prodloužení pak rozhodl Fejes.

Oba týmy začaly utkání aktivně a gólové šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Před klecí Use se pokoušel po kombinaci s Prokešem zakončovat Luciani, na druhé straně byl zase blízko slibné dorážky Ježovšek. V šesté minutě se Lublaň na delší dobu usadila v útočném pásmu a hned z toho byla úvodní trefa. Střílenou přihrávku dorazil za záda Groha důrazný Luka Kalan. Orli se rychle oklepali a napnuli síly směrem ke slovinské kleci, kterou ostřelovali ze všech možných pozic.

Zvýšenou aktivitu podpořila početní výhoda. V ní Znojemští využili nedůslednost brankáře Use, jenž nedokázal pod lapačkou zkrotit kotouč, který následně Vojtěch Němec dorazil za brankovou čáru. Nápor domácích ale nepolevoval a další přesilovka byla opět využita. Na modrou čáru dostal nabito Anthony Luciani a jeho parádní rána z první téměř rozpárala síť za Usem. Orli tak díky o poznání povedenější druhé polovině třetiny odcházeli do kabin s těsným náskokem v zádech.

Po návratu na led se vylučovalo na obou stranách, zkrácenou početní výhodu tedy dostali jak domácí, tak hosté. A Lublaň dvě vteřiny před koncem přesilovky trestala. Tak dlouho okupovala prostor v útočné třetině, až si Žiga Pance sjel trochu níže od modré čáry a dělovkou pod víko propálil Groha. Slovinský tým byl i nadále aktivnější, blízko k dalšímu gólu měl při samostatném úniku Leclerc. Připravený Groh ale pokus aktivního útočníka zachytil na svých betonech. Znojemský maskovaný muž byl v neustálé permanenci, pokrýval střely z větší vzdálenosti i nebezpečné dorážky.

Groh odolával dlouho, ale i on musel kapitulovat po další kombinaci před svou svatyní, kterou přesně zakončoval Alexander Magovac. Znojemští mohli odpovědět z rychlého protiútoku, Gorčík z prostoru před bránou poslal kotouč jen do ochranné sítě. V závěru periody šli Orli znovu do čtyř, ale paradoxně v této fázi dokázali pořádně zahrozit při samostatném úniku Fejese. Po čtyřiceti minutách hry tak byla o gól šťastnější Lublaň.

Znojemští hokejisté vlétli do třetí třetiny velmi aktivně, vyrovnávacím gólem zaváněla střela Tomáše Svobody z větší vzdálenosti, která se však nevešla mezi tři tyče. Podobný osud čekal i na pokus Oščádala, jenž se prokličkoval před Use, ale puk nedokázal přesně usměrnit. Hosté postupně znojemský tlak otupili, a Orli tak začali útočit převážně z brejkových situací. V dalších minutách jsme sledovali hodně upracovanou a neurovnanou hru s minimem šancí. Orli si příliš nevěděli rady s pevnou obranou soupeře, která nedávala moc prostoru něco vymyslet.

Jihomoravanům se naskytla ideální příležitost srovnat stav při početní výhodě. V ní si také zpočátku vytvořili souvislý tlak, avšak bez gólové střely. Další část přesilovky už se týmu nevyvedla podle představ a do konce zápasu zbývalo pouhých šest minut. Přišla ale ještě jedna početní přesila, kterou už by byl hřích nevyužít. A to si Orli nemohli dovolit. Výborně sehraný zámek před lublaňskou klecí vyšperkoval přesným zakončením z předbrankového prostoru Radek Prokeš. Stejný hráč mohl o chvíli později dokonat obrat, ale sám před Usem tentokrát velkou možnost nevyužil. V posledních vteřinách se ještě před klecí Slovinců zjevil Luciani, ovšem ani on o vítězi nerozhodl. Po skončení základní hrací doby si tak oba týmy přivlastnily po jednom bodu.

Bodík navíc pro Znojmo vystřelil v první minutě prodloužení Hunter Fejes, jenž po přečíslení přehodil Use a rozburácel domácí tribuny.

Ohlasy trenérů

Jiří Beroun (Znojmo): Ve výkonu vidím klady i zápory. Jsou to pro nás každopádně velmi cenné dva body. Ve třetí třetině si za vyrovnáním kluci šli a prodloužení byl příjemný bonus. V první části jsme měli dobrý pohyb, dali dva góly v přesilovkách, ale ve druhé přišel výpadek. Nefungovalo nám střední pásmo, Dominik Groh musel hasit tři samostatné nájezdy. To se nemůže stávat.

Lublaň má výborný pohyb, moderní hokej je založený na bruslení a oni v každém zápase soupeře přehrávají právě díky skvělému bruslení. Využili toho, že tým spolu hrál v Alpské lize, vhodně ho doplnili a jsou výborným soupeřem.

Pavel Kantor měl ráno nějaké nachlazení, necítil se dobře, tak jsme narychlo zaregistrovali Matěje Hrstku z juniorky. Dominik dnes chytal každopádně výborně.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
22 Hunter Fejes 1 0 0 1 1 0
88 Anthony Luciani 1 0 0 1 0 0
11 Vojtěch Němec 1 0 0 1 -2 0
10 Radek Prokeš 1 2 0 3 1 0
71 Jan Bartko 0 2 0 2 1 0
13 Josh Brittain 0 0 0 0 -2 0
7 Ryan Culkin 0 1 0 1 0 0
47 Sebastian Gorčík 0 0 0 0 0 0
17 Filip Haman 0 0 0 0 -2 0
55 Jakub Köver 0 0 0 0 0 0
38 Michal Kvasnica 0 0 0 0 0 0
53 Radim Matuš 0 0 0 0 -2 0
34 Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0 0
16 Adam Sedlák 0 1 0 1 0 0
73 David Stránský 0 0 0 0 0 0
28 Ondřej Svoboda 0 0 0 0 0 2
23 Tomáš Svoboda 0 1 0 1 0 0
21 Dominik Tejnor 0 0 0 0 0 0
74 Alexander Younan 0 0 0 0 -2 0
87 Ilja Zubov 0 1 0 1 0 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
98 Dominik Groh 61 29 3 26 89.7 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY
NEWSLETTER