Všechno fungovalo, jak mělo, říká spokojeně prezident klubu

Rozhovory
ČT 13. 4. 2006
Z n o j m o - Sedmá extraligová sezóna byla pro Orly nejúspěšnější. Číslo sedm potvrdilo svoji šťastnou pověst a přineslo znojemským hokejistům bronzové medaile. Šef klubu <b>Jaroslav Vlasák</b>, stejně jako trenér Hořava, vyzdvihuje skvělou partu, která se ve znojemské kabině vytvořila a byla hlavním strůjcem úspěchu. Pochvaluje si práci týmu, včetně trenérů a ohlíží se nejen za uplynulým ročníkem, ale zamýšlí se i nad nadcházející sezónou.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Loni nebylo příliš důvodů k radosti, ale vy jste věřil, že letos to bude lepší. Ohlédnutí za bronzovou sezónou bude určitě radostnější?
Mé hodnocení je jasně pozitivní. Dostali jsme se do play-off, přešli jsme přes první kolo. Nemůžu říct nic jiného, než že se sezóna hodnotí kladně. Průběh sezóny byl dobrý, mančaft se celou dobu pohyboval v osmičce, kromě snad jednoho kola.

Po loňské sezóně jste věřil i trenérům a nechal je pokračovat v práci u mužstva. Tato důvěra se vám vyplatila.
S jejich prací jsem spokojen, proto s nimi byla prodloužena smlouva i na příští sezónu. Dokázali vytvořit výbornou partu.

Co bylo v mančaftu jiného, že se letos dařilo?
Všechno se odvíjelo od soudružnosti týmu, kluci sami chtěli. Přispěl k tomu i Jiří Dopita, který je nejen vynikající hokejista, ale i výborný člověk. I další tahouni zahráli skvěle, jako třeba Peter Pucher. Kluci se dali dohromady, moc chtěli, byla radost s nimi pracovat.

Co jste na hráčích obdivoval?
Z kluků byla cítit vůle po vítězství, bylo to vidět i na jejich přístupu k tréninku. Zkrátka fungovalo všechno tak, jak mělo.

Slíbil jste něco hráčům, kdyby se postoupilo do finále?
Nic jsem klukům nesliboval. Řešilo by se to operativně :-) Poslední akcí bylo stříhání mých vlasů.

Jak vypadá další program Orlů?
Do konce dubna mají všichni volno, ať si odpočinou a první týden v květnu by už měla začít naplno letní příprava. Musí se dát dohromady mančaft a kvalitně se připravit na příští sezónu. Dovolenou mají trenéři naplánovanou až na začátek července.

Nastanou nějaké zásadní změny v kádru?
Opory týmu zůstávají. Teď už můžu říct, že Mikulík odchází do Vítkovic. Ludvík pravděpodobně odejde do Plzně. A o ostatních hráčích se teprve jedná.

Nebude určitě snadné příští rok obhájit letošní umístění.
Nechci se bavit o obhajobě. Budeme muset jít zase krok za krokem, nejprve se dostat do play-off. Během základní části se může stát cokoliv a play-off je ošidné. Třeba Budějovice, které postoupily na poslední chvíli, vyřadily Liberec, který vládl extralize celou sezónu. Stát se může opravdu všechno. Takže prvním krokem bude dostat se do play-off. Říkám to každý rok a ani letos nemůžu říct nic jiného.

Chystají se nějaké úpravy v Hostan aréně?
Plánuje se zlepšení zázemí pro hráče, měli by se přestěhovat do nových kabin, ale teprve uvidíme, jak to vyjde. Žádné velké změny se nechystají a ve Znojmě se příští rok hrát extraliga bude.