Erste

Velký návrat, do branky Orlů přichází Patrik Nechvátal!

Velký návrat, do branky Orlů přichází Patrik Nechvátal!
26.03.2018 | Lukáš Peroutka

Jen pár dnů po oznámení jádra týmu pro novou sezónu mají Orli jasno také na postu brankáře. Do Znojma se z angažmá v Innsbrucku vrací dobře známý Patrik Nechvátal, brankářskou dvojici utvoří s Tomášem Halászem, který se dohodl na novém kontraktu.

Patrik Nechvátal patří mezi známé a oblíbené postavy mezi znojemskými fanoušky. Na jih Moravy přišel v létě roku 2014. Nejprve kryl záda Chrisi Holtovi, postupně se ale dostával víc a víc na led a v závěru sezóny dostal důvěru pro play-off. V dalším ročníku už Nechvátalovi připadla role jedničky a výrazně se podílel na dosud nejlepší sezóně klubu, která skončila úspěchem v podobě finálové účasti. Po ročníku 2016/17, v němž se v brance střídal s Markem Schwarzem, odešel na své první zahraniční angažmá do Innsbrucku.

Patrik Nechvátal

„Znojmo je můj domov, hrozně moc se těším zpátky."

Po sezóně na západě Rakouska, v níž pomohl klubu k dosud nejlepšímu výsledku v EBEL a ve čtvrtfinále play-off trápil favorizované střelce z Vídně, se Nechvátal vrací do Česka. „Hrozně moc se do Znojma těším," nezastírá pětadvacetiletý gólman. „Už v únoru v Bratislavě na All Star Cupu jsem se bavil s Honzou Lattnerem, že tuhle možnost zvažuji. Ve chvíli, kdy jsme se s agentem ozvali znojemskému vedení, byla jednání velmi rychlá a Orli mi vyšli maximálně vstříc. Tímto bych chtěl lidem z vedení klubu velmi poděkovat za důvěru a za to, že na mě nezanevřeli. Mám ve Znojmě trvalé bydliště, je to můj domov, přítelkyně odtud pochází taky. Těším se na partu kluků, s mnoha z nich se znám. Věřím, že nás čeká dobrá sezóna," říká Nechvátal.

Znojmo tak jeho příchodem získává gólmana, který už má v 25 letech za sebou čtyři sezóny v EBEL a ví, co od soutěže očekávat. „Patrik ve Znojmě tři roky chytal, má vztah ke klubu i městu, zná kabinu i prostředí. To pro něj bude jistě výhoda. Navíc po roce v Innsbrucku je opět zkušenější a poznal ligu i z pozice zahraničního klubu. Tyto zkušenosti zde bude moci zúročit," kvituje sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Druhým mužem do znojemského brankoviště je Tomáš Halász. Sedmadvacetiletý gólman v uplynulém ročníku kryl záda Marku Schwarzovi a nastoupil celkem k 12 utkáním, v angažmá na jihu Moravy tak bude pokračovat i druhým rokem.