V úterý se hrát nebude, pro čtvrté čtvrtfinále se hledá místo

ICE Hockey League
PO 9. 3. 2020
// AKTUALIZOVÁNO // Čtvrtý zápas čtvrtfinálové série mezi Znojmem a Bolzanem se v původně plánovaný termín v úterý 10. března neodehraje. Italský tým v neděli po třetím utkání odcestoval domů a po výměně pořadatelství má být domácím týmem. Kde a jak utkání bude sehráno ale zůstává otázkou.

Dle nařízení české vlády kvůli riziku šíření nového typu koronaviru se musí všichni občané vracející z Itálie hlásit svému lékaři a poté setrvat ve dvoutýdenní karanténě. A i když se Bolzano nachází v oblasti Jižního Tyrolska, kde je situace poměrně klidná a žádná karanténní opatření vyhlášena nebyla, není možné, aby Orli ke čtvrtému utkání vyjeli přímo do Itálie.

V neděli po třetím čtvrtfinále existovala varianta odehrát na jihu Moravy i úterní utkání, avšak Bolzano tuto možnost odmítlo a odcestovalo zpět domů. Přesun zápasu na pondělí byl z organizačních důvodů již nereálný.

Ve spolupráci obou klubů a vedení Erste Bank Eishockey Ligy se tak hledá náhradní řešení spočívající v sehrání duelu na neutrální půdě, pravděpodobně v Rakousku. Nejbližší možný termín pro zorganizování tohoto utkání je aktuálně středa 11. března.

Situace se ale může rychle změnit na základě rozhodnutí vlád jednotlivých zemí. V Rakousku je na zítřejší odpoledne naplánováno zasedání představitelů sportovních soutěží s ministerstvem kultury a sportu, kde bude diskutován možný zákaz všech akcí s více jak 1000 diváky.

O dalším vývoji budeme neprodleně informovat.