Test z nejtěžších! Orli vyzvou ruský Chabarovsk

SO 9. 8. 2014
První týden herní přípravy na novou sezónu vrcholí. Orli jej završí třetím přípravným duelem v šesti dnech, tentokrát v neděli od 18:00 proti účastníkovi KHL Amuru Chabarovsk. Ruský celek je ve Znojmě na soustředění a duel proti Znojmu bude posledním před odletem zpět.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Amur Chabarovsk

Hokejový tým z nejvzdálenějšího města celé KHL byl založen už v roce 1958, na nejvyšší úrovni se pohybuje posledních pár let. V roce 2008 se stal jedním ze zakládajících klubů nové KHL, v prvních třech letech se ale nedostal do play-off. Obsadil postupně 20., 21. a 22. příčku. Až poté v sezóně 2011/12 Amur ochutnal play-off, byla to však jen epizodní role, když jej poměrem 4:0 na zápasy vyprovodil pozdější finalista z Omsku. Přesto se jedná o dosud největší klubový úspěch.

V neprospěch Chabarovsku dlouhodobě hraje jeho nevýhodná poloha. Město s téměř 600 000 obyvateli leží na samém východě Ruska, pouhých 30 kilometrů od hranic s Čínou. Časový rozdíl oproti střední Evropě činí 11 hodin, hráči i s realizačním týmem tak při cestách na zápasy překonávají obrovské vzdálenosti.

Amur Chabarovsk absolvuje svůj evropský přípravný kemp v těchto dnech ve Znojmě

Českým fanouškům byl Amur dlouho známý jako působiště jednoho z českých reprezentantů Jakuba Petružálka, ten ale v průběhu minulé sezóny klub opustil. Hráčský kádr tvoří převážně ruští hráči, zahraniční punc dodávají týmu dva Finové a tři Slováci – Marcel Haščák, Rastislav Špirko a Michel Miklík. Trenérem týmu je Jurij Leonov.

Chabarovsk během soustředění ve Znojmě nejprve udolal v duelu nad extraligovým Mountfieldem HK 3:2 po samostatných nájezdech, v pátek pak v Bratislavě zdolal místní Slovan těsně 2:1.

Z kabiny Orlů

Znojmo má za sebou dva přípravné duely. V úterý nejprve remizovalo 2:2 s Jihlavou, o dva dny později nestačilo na extraligové Pardubice a prohrálo 3:5. „Zápas splnil to, co jsme od něj očekávali. Udělal jsem si dojem o hráčích, kteří přišli. Po neděli si s nimi sedneme a řekneme jim věci, které se nám líbí a na kterých je ještě třeba zapracovat. Musíme hrát jednoduše dopředu. Přesně tak, jako posledních sedm minut zápasu, kdy vše bylo v pohybu,“ prohlásil po zápase kouč Orlů Jiří Režnar.

Vůbec poprvé od příletu do Znojma by se v neděli měl na ledě objevit útočník Pavel Rosa. Při absenci Tomáše Tomka nastoupí v brance znovu Patrik Nechvátal.

Střetnutí s účastníkem finančně nejsilnější evropské ligy bude pro znojemské barvy velkou výzvou. Buďte u toho a užijte si nedělní večer v hokejovém prostředí. Začínáme v 18:00!

Zápas s Pardubicemi nabídl extraligového soupeře, v neděli mohou znojemští diváci vidět v akci účastníka KHL

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Grof, Bořuta, Bača Mar., Pavlikovský, Nemčík, Drtina, Sova – Beroun, Šeda, Lattner – Číp, Bartoš, Havlík – Podešva, Pucher, Beránek – Špaček, Abdul, Novák.
Murygin – Ježov, Kurbatov, A. Loginov, V. Loginov, Rybnickij, Safronov, Taimi, Tereščenko – Haščák, Baškirov, Železnov, Kacuba, Litovčenko, Lugin, Miklík, Niinimäki, Tarasov, Fisenko, Špirko, Junkov.