Slovo prezidenta na úvod sezóny

Aktuální zprávy
ČT 12. 9. 2002
Na chvíli se nechal vyrušit <b>Jaroslav Vlasák</b> z plného pracovního nasazení, když maloval reklamy na ledovou plochu, a zodpověděl několik následujících otázek. (Malování ledu je každoroční tradicí a zapojují se do něj všichni, kteří kolem hokeje pracují – od údržbářů, rolbařů až po trenéry, funkcionáře.)
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Znojmo vstupuje do své čtvrté extraligové sezóny. Je už to pro vás rutina, nebo stále cítíte nervozitu, mrazení?
Každopádně se těším, jako na každý ročník. Je to očekávání.

Pozorujete nějaký rozdíl oproti minulým létům?
Je to každý rok stejné. Před začátkem extraligy je tolik práce, že se dodělává všechno na poslední chvíli. Je toho tolik, že si člověk nějakou nervozitu ani nepřipouští. V tom návalu práce na to není ani čas. Cítím jen lehké napětí.

Jak jste spokojen s kádrem a jeho doplněním?
Můžu zatím hodnotit jen letní přípravu a s tou jsem spokojen. Myslím si, že kádr byl doplněn, dotvořen vhodně. V podstatě jsme sehnali z toho, co bylo na „trhu“, co jsme potřebovali. Všichni kluci se zodpovědně připravovali a poctivě trénovali. Těžko teď říci, jak to bude vypadat v sezóně. To se teprve ukáže.

Přinesli noví trenéři do přípravy velké změny?
Každý trenér má svůj rukopis. Každý si dělá přípravu tak, aby byl mančaft co nejlépe nachystán na dlouhou sezónu a teprve zápasy časem ukáží, jak se to povedlo.

Jistě stálo velké úsilí vybudovat Znojmu takové postavení, jaké má v extralize nyní. Funguje to teď už samo, nebo to stojí stále mnoho sil?
(smích) No, jestli snad někdo vymyslel recept na to, jak něco funguje samo, tak bych ho rád poznal, aby nám poradil. Samo nejde nikdy nic. Musí se kolem toho pořád moc pracovat. Ať už kolem sponzorů, zázemí pro diváky, organizace apod. Vždycky je co zlepšovat.

Jaký je na příští sezónu rozpočet klubu?
Pokrytý. Už to bylo řečeno na tiskové konferenci, pohybujeme se v rozmezí 51 až 52 miliónů.

A na závěr. Vaše přání do nového ročníku extraligy?
Tak hlavně abychom hráli atraktivní hokej, který se bude líbit divákům, protože diváci jsou nedílnou, neodmyslitelnou součástí hry. Diváci k hokeji zkrátka patří, bez nich to nejde. Prvním krokem k úspěchu je postup do play-off. Já vím, že to opakuji každý rok, ale já to tak cítím. Mohu si klást jaké chci cíle, ale pokud se nedostanu do play-off, tak to nemá cenu. Potom začíná úplně jiná soutěž. Viděli jsme to dva roky po sobě, že se v play-off hraje úplně jiný hokej a na to bychom chtěli být připravení. Takže ještě jednou opakuji - play-off a pak to dotáhnout co nejdál.