Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Radek Prokeš: Po pár telefonátech bylo hotovo, na sezónu se těším

Radek Prokeš: Po pár telefonátech bylo hotovo, na sezónu se těším

Mezi letošní posily Orlů se řadí i šestadvacetiletý útočník a odchovanec Českých Budějovic Radek Prokeš. Láká ho zahraniční soutěž a s týmem by rád dosáhl co nejlepšího výsledku.

Z Českých Budějovic, kde jste strávil většinu své dosavadní kariéry, to máte poměrně blízko do Linze. Sledoval jste ICEHL už delší dobu?
Do Linze je to z Budějovic opravdu kousek, párkrát jsme se tam jeli podívat na zápas. V posledních sezónách jsem si proti Linzi zahrál i pár přípravných utkání, ICEHL jsem ale nijak speciálně nesledoval. Spíš jsem se vždycky jen letmo podíval na výsledky. Za Znojmo hráli i někteří mí kamarádi, takže jsem především koukal na to, jak se daří jim.

Kdy Vás poprvé napadlo, že byste si v ICEHL mohl zahrát?
Poprvé jsem nad tím začal vážně přemýšlet až poté, co mi zavolal pan Ohera. Po pár telefonátech bylo vlastně hotovo a já chtěl jít hrát za Znojmo.

Už před delší dobou jste v rozhovoru pro Motor zmínil, že pokud byste něco mohl změnit na hokejových pravidlech, chtěl byste, aby se tolik nebruslilo. Platí to ještě?
Vzpomínám si na to. Byl to nějaký dotazník, který jsem vyplňoval asi v osmnácti letech. Šlo jenom o to, že jsem chtěl být vtipný...

Nebojíte se, že se Vám v ICEHL, která je známá svým vysokým tempem, toto přání nesplní?
Nebojím. Je to právě jeden z důvodu, proč se na tu soutěž tak těším. Miluju hru nahoru dolů a rád si tvořím šance. U toho se dneska už prostě bruslit musí.

Kdy se chystáte na led?
V neděli osmnáctého se všichni sejdeme po dovolené. Připravíme si výzbroje a v pondělí do toho konečně vletíme na ledě. Na suchu už to bylo dlouhé, na led se moc těšíme.

V přípravě Vás čeká benefiční utkání proti Kometě. Těšíte se na něj?
Z toho mám obrovskou radost. Je to super nápad. Doufám, že se vybere hodně peněz, a my tak budeme moct pomoci. Navíc Kometa bude velice kvalitní soupeř, takže to bude jistě skvělá akce.

Jak jste trávil mimosezónní období? Stihl jste se už zabydlet ve Znojmě a najít si tu oblíbené místo?
Dvoutýdenní volno trávíme doma v Budějovicích. Zajeli jsme si ještě i na krátkou dovolenou, abychom nabrali nějaké síly. Jinak přes letní přípravu už jsme se ve Znojmě zabydleli. Líbí se nám centrum a hlavně okolí rotundy, s pejskem chodím rád na procházky i v Gránickém údolí.

Co považujete za zatím největší úspěch ve Vaší kariéře?
Určitě postup do extraligy s Motorem. Opravdu hodně jsem po tom toužil. Bohužel tomu daná situace ubrala na všech emocích, každopádně sezóna sama o sobě, když jsme vyhráli soutěž asi o padesát bodů, byla opravdu neskutečná a nezapomenutelná.

Jakého dalšího milníku byste v kariéře chtěl dosáhnout?
Strašně moc bych chtěl něco vyhrát. Náš letošní tým vypadá na papíře velmi dobře. Musíme se dostat z co nejlepší pozice do play-off. Kdyby se nám poté podařilo zopakovat úspěch, který tu byl před několika lety, bylo by to skvělé. Samozřejmě bych byl ale rád, pokud by se nám s týmem podařilo učinit i ten poslední krok.