Posledního července začíná série přípravných zápasů

Aktuální zprávy
ČT 15. 5. 2008
<em>Znojmo</em> - Deset přípravných zápasů má v plánu odehrát znojemské mužstvo před extraligovou sezónou. Kromě již zmiňovaných utkání Tipsport Cupu se zúčastní turnaje Rona Cup, který se koná ve slovenském Trenčíně, kde poměří síly se třemi slovenskými celky hrajícími nejvyšší soutěž. Přípravné zápasy odstartují 31. července a poslední utkání by se mělo hrát 2. září, týden před začátkem extraligy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Na úvod zajíždí Znojemští orli na Slovensko, kde se utkají s tradičním soupeřem HK 36 Skalica, poté bude následovat pohárový zápas v Českých Budějovicích s Mountfieldem. Poprvé se v přípravě představí na domácím ledě 12. srpna proti prvoligovému HC Vrchlabí, což bude další utkání Tipsport Cupu.

Od 14. do 16. srpna na ně čeká Rona Cup v Trenčíně, kde se utkají s mužstvy slovenské nejvyšší soutěže HKm Zvolen, Dukla Trenčín, HK 36 Skalica. Turnaje se zúčastní i další dva české extraligové týmy HC Oceláři Třinec a RI Okna Zlín. Ovšem systém turnaje je takový, že Orli se s těmito mužstvy nepotkají. Každý český tým odehraje tři zápasy proti slovenskému. O konečném pořadí rozhoduje zisk bodů, skóre. Při rovnosti bodů a rozdílu skóre se použije pomocné kritérium, kterými jsou trestná střílení, jenž se pojedou po každém zápase.

Kvůli účasti na turnaji v Trenčíně bylo přeloženo původně plánované utkání Tipsport Cupu se Slavii ze 14. srpna na 21. srpna. Poslední dvě přípravná střetnutí budou ještě upřesněna. Záleží na tom, jak se bude vyvíjet Tipsport Cup. V případě neúčasti Znojma v semifinále poháru pojedou 26. srpna buď do Zlína, anebo 27. srpna se doma utkají s Chomutovem. A pokud Orli nebudou hrát finále poháru, zavítá 2. září do Znojma extraligový nováček BK Mladá Boleslav. V úterý 9. září pak vypukne nový ročník O2 extraligy, který začíná Znojmo na svém ledě proti třineckým Ocelářům.

ROZPIS PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ

31. 7. čtvrtek Skalica – Znojmo
5. 8. úterý Č. Budějovice – Znojmo (Tipsport Cup)
12. 8. úterý Znojmo - Vrchlabí (Tipsport Cup)