Po roce znovu do stejné řeky. V předkole play off přijíždí Benátky!

ÚT 8. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Prvoligová tabulka se v průběhu pondělního závěrečného kola přesýpala s každým vstřeleným gólem, spolu s nimi i potenciální dvojice pro předkolo play off. Ruleta se nakonec zastavila v poli se jménem klubu, který znojemští hráči dobře znají. Benátky nad Jizerou stály Orlům v cestě ve stejné fázi sezóny už loni. Nyní přichází boj o každý puk, každý metr ledu. Play off je tady a vy můžete být u toho! Přijďte ve středu a čtvrtek na tribuny Hostan arény, zápasy začínají vždy v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Sedmitisícové městečko na březích řeky Jizery se může pochlubit unikátními sportovními úspěchy. Extraligové mužstvo volejbalistů patří k nejlepším týmům v Česku a láká do ochozů sportovní haly stovky diváků. Hokejový klub zase dokázal postoupit z druhé ligy o patro výše a díky pevné spolupráci s Libercem ani letos neměl starosti se záchranou. Naopak, potřetí za sebou bude hrát vyřazovací souboje.

⇒  S Tomášem Urbanem vloni zápasil i vysoký Petr Štrach

Farma extraligových Bílých Tygrů v letošní sezóně nasadila alespoň k jednomu soutěžnímu utkání hned 47 hokejistů, přesto je poměrně jednoduché najít tahouny a opory tohoto celku. Nad všemi vyčnívá nejproduktivnější hráč Tomáš Urban (22 + 24). A to doslova, jeho 201 centimetrů je na bruslích nepřehlédnutelných. Když se přidá jeho kvalitní práce s holí a dobrý pohyb, bude mít obrana Orlů o starosti postaráno. Sekundují mu útočníci Petr Kica (8 + 13), Josef Skořepa (9 + 11) a Michal Bárta (13 + 6), hráči s extraligovými zkušenostmi z libereckého dresu.

Velká budoucnost je předpovídána prvnímu obrannému páru Michal Pavlů – Petr Kolmann, který již loni zaujal pozornost přesnou defenzivní prací i produktivitou v útočné třetině. Za nimi čelí střelám soupeře v převážné většině případů brankář Jiří Stejskal, jenž odchytal 35 duelů s úspěšností zásahů blížící se 93 procentům.

Vzájemná bilance

Znojmo s Benátkami odehrálo během dvou prvoligových ročníků celkem deset utkání, ta nejdůležitější právě v loňském play off. Orli na zodpovědnou a dravou hru mladého benáteckého týmu dlouho hledali recept, poprvé zvítězili až ve čtvrtém vzájemném utkání loni v lednu, od té doby ale proti Středočechům vždy bodovali a prohráli jen jediný duel, třetí zápas loňské série na ledě soupeře.

Celková vzájemná bilance

Z    V   VP   PP    P     Skóre    B
1. Znojmo    10    5    1    2    2     31:24   19
2. Benátky   10    2    2    1    5     24:31   11

2009/2010
 7. kolo       Benátky – Znojmo          3:2sn
17. kolo       Znojmo – Benátky          1:3
36. kolo       Benátky – Znojmo          3:2
44. kolo       Znojmo – Benátky          4:2
předkolo 1     Znojmo – Benátky          4:3pp
předkolo 2     Znojmo – Benátky          3:1
předkolo 3     Benátky – Znojmo          3:2pp
předkolo 4     Benátky – Znojmo          4:6

2010/2011
 7. kolo       Benátky – Znojmo          0:3
22. kolo       Znojmo – Benátky          4:2

Z orlí kabiny

⇒  Vladimír Říha nasbíral v základní části 32 kanadských bodů

Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem Orlů v základní části se letos jednoznačně stal Vladimír Říha, který v 41 utkáních nasbíral 20 gólů a 12 asistencí. Metu dvaceti branek vstřelených během jedné sezóny překonal ve znojemském dresu naposledy Marek Uram v extraligovém ročníku 2004/05. Nejvíce asistencí a nejlepší hodnocení účasti na ledě má další zkušený útočník Aleš Staněk, nejtrestanějším mužem je obránce Tomáš Kolafa. Mezi brankáři se velmi dařilo vypomáhajícím třineckým gólmanům, z dlouhodobě chytajících hokejistů se ale nejlepšími čísly dle očekávání pyšní Luboš Horčička.

Mladý tým Znojma s mnoha juniory v sestavě se v rozhodující fázi sezóny může těšit na extraligové posílení v podobě návratu opor z Plzně. Týmu mají pomoci brankář Luboš Horčička a útočníci Radek Haman s Karlem Pláškem. Tomáš Rachůnek, další Orel na výpomoc u extraligových Západočechů, už v dresu Znojma odehrál pondělní kolo.

Trenéři při skládání sestavy nemohou počítat s dlouhodobě zraněnými Havlíkem a Hradeckým, svalové problémy stále trápí Staňka, nemoc nepustí do úvodních duelů obránce Davida. S chorobou bojuje také navrátilec Plášek, který kvůli ní vynechal už nedělní utkání Plzně. Příznivou zprávou je ale pondělní návrat Jiřího Berouna na soupisku, navíc hned oslavený gólovou trefou.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pospíšil, Pláněk, Štach, Rangl, Klimeš, Novák, Kolafa, Stehlík - Beroun, Říha, Trojan - Lev, Podešva, Lattner - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Rachůnek, Videlka, Vyletelka.

HC Benátky nad Jizerou: Nedvídek (41. Stejskal) - Bendík, Kajínek, Vála, Ulrych, Niko, Tondr, Müller - Krejčík, Pabiška, Klimt - Jánošík, Skořepa, Kica - Liška, Jech, Kopic - Bulíř, Vařecha, Jonák.

Další zápasy předkola play off

HC Rebel Havlíčkův Brod - SK Kadaň
HC Berounští Medvědi - HC Vrchlabí