Orli Znojmo Orli Znojmo

Oslavenec Pucher: Dva tisíce lidí na přípravě? Jednoznačný důkaz, že to tady žije hokejem

Oslavenec Pucher: Dva tisíce lidí na přípravě? Jednoznačný důkaz, že to tady žije hokejem

Peter Pucher, jenž v pátek oslaví své dvaačtyřicáté narozeniny, si v rozhovoru po přípravném utkání se Zlínem pochvaloval herní zlepšení týmu i vysokou diváckou návštěvnost.

Po úvodní prohře s Vítkovicemi jste dvakrát vyhráli. Cítíte, že si na sebe tým postupně zvyká?
Každé vítězství potěší. Hrát proti extraligovému týmu má svoji úroveň. Jsme rádi, že jsme odčinili ten domácí debakl s Vítkovicemi. Tyto dva poslední zápasy měly už trošku fazónu. Už bylo vidět, co chceme hrát. Mělo to nějaký tvar. Vítkovice byly o týden déle na ledě než my. Ten trénink je důležitý, člověk si je pak jistější. Byl to náš první zápas, chtěli jsme se doma ukázat. Z toho ale plynuly chyby. Rozebrali jsme si je na videu, řekli jsme si, že to musí vypadat úplně jinak. Daří se to. Ve dvou zápasech jsme inkasovali jedinou branku.

Dá se už teď říct, jak silný je tento tým?
Na to je ještě brzo. Ten kádr je úplně jiný. Hodně hráčů odešlo a hodně jich přišlo, takže chvíli ještě potrvá, než si to sedne. Poslední zápasy jsme ale ukázali, že to nebude zase takový problém. Když si řekneme, jaké pokyny máme plnit a každý to bude dělat zodpovědně, tak věřím, že se do té herní pohody dostaneme. Čekají nás důležité zápasy.

12. srpna 2016 slaví Peter Pucher své čtyřicáté druhé narozeniny

Blíží se start Ligy mistrů. Je to pro vás nějaká motivace?
Je to zpestření. Hrají tam nejlepší celky z Evropy. Ta motivace je obrovská. Hrajeme za Znojmo, takže to tak musí vypadat. Nechceme zklamat a udělat ostudu. Je to velká věc hrát Ligu mistrů. Chceme postoupit ze skupiny.

Trenéři vás často zkouší v nájezdech. Vnímáte ten aplaus publika, když skočíte na led?
Ano, vnímám to! Teď mi dvakrát tleskali, ale ani jednou jsem ten gól nedal. Doufám, že to už do třetice vyjde. Potom si ten potlesk z předchozích zápasů zasloužím (úsměv). Ale potěší to.

V přípravě soupeříte spíše s týmy, které hrají taktický hokej. V Lize mistrů nebo v EBEL pak narazíte na celky, které praktikují spíše zámořský styl. Nemůže to být určitá nevýhoda?
EBEL už známe, když ji hrajeme šest let. Víme, co nás čeká. S českými kluby měříme síly v přípravě pravidelně. Je to jiný styl hokeje, ale my se dokážeme přizpůsobit. Myslím si, že ten náš styl praktikujeme i teď v přípravě. Hrajeme přímočařeji než v Česku. Ta liga, ve které hrajete, vás samozřejmě ovlivní, ale chceme hrát moderně.

Střetnete se teď dvakrát v pěti dnech se Zlínem...
Je to takto rozlosované. Vyzkoušíme si hru proti týmu, který umí velice dobře bránit. Zlín je tímto známý. Něco podobného nedávno zkoušel Villach a soupeři s ním měli obrovské problémy. Potom od toho trošku upustil, ale není na škodu vyzkoušet si hrát do plné obrany, různé přechody do útoků. Nikdy nevíte, s čím soupeř vyrukuje.

Se znojemským klubem jste svázán od roku 1999. Jak byste popsal ten vývoj a směr, kam se udává místní hokej?
To už je let (úsměv). Teď se hraje trošku jiný hokej. Tehdy tady byla extraliga, která měla v tu dobu jinou úroveň než dnes. Nemůžu ale porovnávat nynější extraligu, protože jsem v ní dlouho nehrál. EBEL má obrovskou kvalitu, je to rychlá soutěž. Hlavní je, že se ten hokej líbí divákům. Lidi, kteří tu ligu neznají a přijdou se podívat, tak si ji chválí. Je to pro diváka zajímavý hokej. Myslím si, že se klub posunul zase o něco dále, protože hrajeme atraktivní hokej, který baví. To je to nejdůležitější.

Vnímáte po loňském finále hokejovou euforii? Třeba i vzhledem k Lize mistrů...
Když přijde dva tisíce lidí na přípravu, tak je to jednoznačně důkaz toho, že Znojmo hokejem žije. Těším se na další zápasy.

Související články

Reportáž
čt 11. 8. 2016

Orli nedovolili Zlínu jediný gól