Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli v pondělí vyjedou na led, přípravu začnou v Třebíči

Orli v pondělí vyjedou na led, přípravu začnou v Třebíči

Po letní pauze vyjedou znojemští hokejisté znovu na led. Už v pondělí 21. července je čeká první trénink s bruslemi na nohou. Kvůli finišující výměně mantinelů na znojemském zimním stadionu najdou Orli dočasný azyl v Třebíči.

Po skončené suché přípravě znojemští hokejisté užívají dovolené před nástupem na led. Jakmile se však všichni opět sejdou, nebude to pod znojemskou střechou. „Doma je doma, ale není to pro nás velký problém. Na led budeme chodit jednou denně, vždy odpoledne. Dopolední trénink strávíme na suchu ve Znojmě, kde máme k dispozici posilovnu a další zázemí. Odpoledne pak budeme jezdit do Třebíče," prohlásil znojemský lodivod Jiří Režnar.

Termíny tréninků Orlů v Třebíči:
21. 7. Pondělí - od 16:30 do 18:30
22. 7. Úterý - od 12:15 do 14:00
23. 7. Středa - od 18:15 do 20:15
24. 7. Čtvrtek - od 19:15 do 20:45
25. 7. Pátek - od 12:15 do 14:00

Soupiska momentálně čítá dvacet šest hráčů. Přípravy na ledě se ale nezúčastní všichni. „V pondělí 21. července se tu bude hlásit kompletní kádr kromě Pavla Rosy, který přijede do Znojma podle dohody 1. srpna," upřesnil situaci kolem nejnovější posily Znojma jeho kouč.

Více jak dvouměsíční dřinu zakončily tři týdny volna. Se suchou přípravou je ale trenér Orlů spokojen. "Hráči jsou po suché přípravě výborně fyzicky připraveni. Ještě před odjezdem na dovolenou absolvovali v Brně kondiční testy a výsledky dopadly skvěle, jsou lepší jak minulý rok," pochvaluje si Režnar.

Stadion se během třebíčského azylu připraví na následující sezonu. „Výměna osvětlení je již téměř hotova, zbývá pouze doladit nastavení. Kompletní výměna mantinelového systému je podle informací od výrobce otázka příštích několika dní. Věříme, že další týden již bude vše na našem stadionu připraveno tak, abychom se mohli přesunout do domácího prostředí,“ shrnul dění ve znojemském svatostánku manažer klubu Petr Veselý.