Orli Znojmo Orli Znojmo

Orlí testy

Orlí testy

Závěrečnými testy skončila suchá příprava hokejistů. Nyní je čeká dovolená a po ní 22. července se hráči sejdou už na ledě. Hokejové testy se provádějí v těchto disciplínách:
 • šestiskok z místa
 • běh na 3x200 metrů
 • bench-press
 • běh na 1.500 metrů
 • Jednotlivé výkony jsou bodově hodnoceny a jen v benči jsou výsledky přepočítávány pomocí koeficientu, který bere v potaz výšku a váhu sportovce.

  Průměrný počet bodů jednadvaceti testovaných Orlů byl 214,5 bodů. Nejvíce, a to celých 251 bodů, nasbíral benjamínek týmu David Ludvík (naštěstí zpěv písně Jede, jede mašinka nebyl v testech zahrnut). Na druhém místě se 244 body se umístil Pavel Kumstát a jen o bod méně měl třetí Karel Plášek. Jak bývá obvyklé, nejhůře si v testech vedli brankáři - na poslední příčce Oldřich Svoboda a předposlední jeho mladší bratr Petr.

  Největším silákem se ukázal novopečený Orel Jan Snopek, který zvedl úctyhodných 145 kg, ale bodově tuto disciplínu vyhrál Miroslav Barus se 135 kg. (Zajímavé je, že Marek Uram se svojí spíše subtilní postavou vzepřel 130 kg, ale kdoví, jestli mu činku někdo nepřidržoval.)

  Marek Uram a Ján Plch finišují běh na 1500 metrů
  Marek Uram a Ján Plch finišují běh na 1500 metrů

  Nejlepšími skokany ze všech Orlů se projevili bratři Kumstáti. V šestiskoku vyhrál mladší Petr, těsně následován starším bratrem Pavlem.

  Nejrychlejším bežcem v bězích na 3x200 metrů byl David Ludvík, za kterým opět s minimálním odstupem obsadil druhé místo starší z bratrů Kumstátů Pavel.

  Nejbliže k nám kondiční trenér Milan Skrbek
  Nejbliže k nám kondiční trenér Milan Skrbek

  Běh na 1.500 metrů nejlépe zvládl Karel Plášek, který se jako jediný s časem 4:57 dostal pod pětiminutovou hranici.

  Testů se nezúčastnili Karel Soudek a Peter Pucher, protože se připravují individuálně.