Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Orli přivítají Lublaň, udrží si domácí neporazitelnost?

Orli přivítají Lublaň, udrží si domácí neporazitelnost?

Zastavit rozjeté Znojmo, které na domácím ledě vyhrálo všechna čtyři utkání letošní EBEL, se v neděli pokusí slovinská Lublaň. Utkání začíná v 17:30!
» Hvězda soupeře
Nejproduktivnější hráč Lublaně Žiga Pešut.

Kádr posledního týmu loňské sezóny posílila spoustu nových hráčů, zejména Kanaďanů. Role jedničky se zhostil Olivier Roy, do útoku přivedli Guillauma Desbiense z Dornbirnu a z druhé německé ligy přišel s průměrem 1,25 bodu na zápas Stefan Chaput. K další výrazné posile patří dlouholetý rakouský reprezentant Roland Kaspitz, který odehrál minulou sezónu za Innsbruck.

Cílem jediného slovinského účastníka EBEL je v letošní sezóně probojovat se po čtyřech letech znovu do play-off. Hráči Olimpije ale nevykročili tou správnou nohou. Ačkoli mají náskok dvou bodů před posledním Grazem, dokázali vyhrát pouze jedno utkání v řádné hrací době, když porazili v domácím prostředí Vídeň.

V nedělním utkání lze očekávat, že Lublaň zvolí defenzívní taktiku. Hned tři zápasy Slovinců totiž skončili až v prodloužení, popřípadě po nájezdech. V posledním duelu proti Grazu předvedli fantastický obrat, když sedm minut před koncem dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodl o vítězství nejproduktivnější hráč týmu Žiga Pešut.

Domácí Orli jsou na tom o poznání lépe. Znojmo po odehraných sedmi kolech okusilo pouze jednou chuť porážky a vévodí tabulce s pětibodovým náskokem. Navíc se může pyšnit domácí neporazitelností, kterou doprovází úctyhodné skóre 17:3!

"Ve Znojmě jsou opravdu skvělí fanoušci, jsou tím pověstným šestým hráčem na ledě. Letos jsme doma naštěstí ještě neprohráli, i proto si myslím, že nás ženou kupředu," děkuje za přízeň trenér Orlů Jiří Režnar.

Orli v úvodu sezóny zcela opanovali statistické ukazatele EBEL. Nejen, že vedou tabulku klubů dle počtu bodů, hráči Znojma vládnou také statistikám produktivity, brankářů i účasti na ledě. Tým disponuje i méně lichotivým prvenstvím, a to v počtu vyloučení. Na tuto skutečnost si budou chtít dát hráči jistě pozor a vyvarovat se trestům.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
18 10 4 0 4 60:41

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 1. 10.
body 18 7
aktuální forma Dornbirn – Znojmo 1:4
Fehérvár – Znojmo 1:4
Znojmo – Graz 4:1
Graz – Lublaň 1:2p
Vídeň – Lublaň 5:3
Lublaň – Linz 2:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 12 bodů (7 + 5) Žiga Pešut, 8 bodů (4 + 4)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 6 bodů (3 + 3) Kristof Reinthaler, 3 body (1 + 2)
brankář Patrik Nechvátal (95,90 %) Oliver Roy (93,60 %)
využití přesilovek 12,50 % 7,10 %
úspěšnost oslabení 94,90 % 83,30 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #29 Trpimir Piragic
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Číp – Csamango.
Roy – Tavzelj, Planko, Reinthaler, Logar, Selan, Groznik, Cvetek, Scholz – Hebar, Music, Sotlar – Pešut, Kaspitz, Ropret – Pem, Chaput, Koblar – Hadzic, Kalan, Hocevar.

Související články